Majte zdravý chrbát a žite život bez bolesti

Naučte sa ako mať zdravý chrbát počas celého života ... aj keď neveríte, že môžete žiť bez bolesti!

Bolí vás chrbát a chcete sa tej bolesti navždy zbaviť?

Viem ako sa cítite. Časté sedenie za počítačom mi už v mladom veku spôsobilo skoliózu a s ňou spojené ťažkosti s chrbticou a postupne aj s kolenami. Avšak cvičením a posilnením svalstva chrbta a celého tela som sa bolesti zbavil.

Aj moji klienti mi porozprávali, aké strašné bolesti mali už pri rôznych bežných činnostiach.

Takto svoje ťažkosti opísal Michal Kober.

"Mal som problém s bolesťou chrbta, a to bol dôvod prečo som začal cvičiť v Realfite. Bolesť som pociťoval hlavne v strede, v prechode medzi hornou časťou chrbtice a dolnou časťou, čiže medzi hrudnou a driekovou. Privodil som si to zrejme životným štýlom, ktorý v súčasnosti každý z nás má, čiže málo pohybu, sedavé zamestnanie. Tam to možno všetko vzniklo.

Úplne prvý krát to bolo možno pred 5 rokmi. Potom som tento problém riešil s lekárom, s ortopédom a aj so všeobecným lekárom. Bolesť po čase ustúpila, a samozrejme som tomu nevenoval žiadnu pozornosť. Problém sa neriešil, tak sa bolesť vrátila o čosi intenzívnejšie ako predtým. Z väčšej časti to bolo hlavne seknutie a veľmi veľká bolesť. Obmedzovalo ma to v pohybe a aj v normálnom živote.

Navštívil som viacerých lekárov. S jedným som aj cvičil, no vždy sa to vrátilo len k liečbe s medikamentami. Vždy som to zanedbával, keď to prešlo som to nechal tak a nevenoval som tomu pozornosť. Postupom času som prišiel na to, že to treba riešiť a nejako dlhodobo.

Bolesť naberala na intenzite, preto som sa rozhodol, že takto nechcem fungovať a začnem s tým niečo robiť."

A čo hovorí na svoje bolesti Martin Dravecký?

"Pri rôznych pohyboch bežných ako je vystúpenie z auta, alebo ranné vstávanie, prípadne kýchnutie mi spôsobovalo bolesť. Tieto bolesti chrbta a krížov neustávali. Po rôznych návštevách lekárov som zhodnotil, že najideálnejší spôsob riešenia tejto bolesti bude cvičenie."

Naučte sa správne hýbať

Cieľom cvičenia je zbavenie sa bolesti chrbta cez posilnenie a uvoľnenie svalstva a naučenie sa správnych pohybových stereotypov a návykov, ktoré každodenne vykonávate. Práve počas dňa v bežnom živote si ľudia spôsobujú najväčšie problémy pohybovými návykmi, ak ich nevykonávajú správne. A to je dôvod, prečo sa naučíte, ako sa správne zohnúť, po niečo natiahnuť, alebo zdvíhať veci zo zeme, ale aj vystupovať z auta, či vstať ráno z postele.

Získajte konzultáciu ZDARMA o vašich problémoch.


Čo získate absolvovaním cvičenia na ZDRAVÝ CHRBÁT v malej skupine

Nižšie prinášame len zopár benefitov, ktoré získate absolvovaním tohto cvičenia.

Zdravý chrbát bez bolesti

Naučíte sa, v akých polohách máte pracovať v bežnom živote, aby ste mali váš chrbát dlhodobo bez bolestí, v čo najlepšej kondícií.

Uvoľnené a pevné svaly chrbta aj celého stredu tela

Uvoľníte si stuhnuté svaly. Posilníte oslabené svaly celého stredu tela.

Život bez obmedzení

Častokrát nás bolesti chrbta obmedzujú v našom pracovnom aj osobnom živote. Prácou na svojom chrbte, sa budete môcť na neho opäť spoľahnúť.

Radosť z pohybu

Získaním správnych pohybových vzorov, uvoľnením a posilnením vašich svalov bude pre vás pohyb a práca opäť radosťou.

Prečítajte si názory tých, ktorým cvičenie pomohlo

Michal Kober

Zástupca riaditeľa pekárne

Cvičením som sa zbavil bolesti chrbta

Môj problém spočíval v silnej bolesti chrbtice. Cvičenie mi samozrejme pomohlo, dokonca som bol prekvapený ako rýchlo. Po každom tréningu to bolo lepšie a lepšie. Už asi po 6 tréningoch bolesť úplne zmizla.

Martin Dravecký

Majiteľ firmy

Bolesti chrbta ustupujú, dostávam sa z toho

Už niekoľko rokov som pociťoval ťažkosti s chrbticou. Niečo vyše pol roka som pociťoval bolesti už pri obyčajnom vstávaní zo sedadla auta, alebo rannom vstávaní. Dnes tie bolesti nepociťujem v takej miere, cítim, že bolesti ustupujú. Cítim že jednoducho sa z toho dostávam.

Daniela Štefanková

60 - ročná invalidná dôchodkyňa

Problémy v krížovej oblasti úplne zmizli

Problémy, ktoré som mala v krížovej časti. Konkrétne na ľavej strane, čo som mala z kolena, tak toto mi úplne zmizlo. Najviac sa teším, že ten chrbát, čo som mala tak ohnutý do polgule, tak sa mi pekne vyrovnal. Začala som chodiť rovnejšie a zistila som, že som vyrástla o centimeter.

Obsah cvičenia na ZDRAVÝ CHRBÁT

1

Modul 1: Správne nastavenie chrbtice

Naučíte sa ako vyzerá optimálne nastavenie chrbtice, pri ktorom je chrbtica najsilnejšia. Ukážeme si polohy, v ktorých je chrbtica najviac náchylná na zranenia a preťaženie. Vysvetlíme si dôvody prečo dochádza k bolestiam chrbtice. Naučíte sa správne nastavenie chrbtice v stoji, v sede, v ľahu a na štyroch.

2

Modul 2: Správne dýchanie

Vysvetlíme si rôzne typy dýchania a jeho vplyv na bolesti chrbtice. Naučíte sa správne zapájať dýchacie svaly. Naučíte sa ako precvičiť správne dýchanie v práci aj doma. Cieľom bude získať správny dýchací vzor, ktorý budete používať pri cvičení, ale aj v bežnom živote. Tým posilníte váš stred tela (core), teda brušné aj chrbtové svaly.

3

Modul 3: Správne pohybové vzory a ich použitie

Naučíte sa základné pohybové vzory, ktoré sú najšetrnejšie a najbezpečnejšie pre váš chrbát. Získate pohybové návyky, ktoré bude použivať v každodenných činnostiach alebo pri záťaži. Správne sa hýbať vám pomôže uvoľniť napätie v chrbtici a do budúcna mu predchádzať.

4

Modul 4: Posilnenie chrbtice a s ňou súvisiacich svalov

Naučíte sa a spoločne si posilníte vaše chrbtové svaly s využitím vlastnej váhy, TRX, gumových expanderov, závažia. Prejdete si cvičeniami, ktoré komplexne rozvíjajú vašu silu a pritom uvoľňujú váš chrbát. Absolvujete cvičenia na posilnenie a mobilizáciu vašich bedier, ramien a kĺbov, ktoré naväzujú na reťazec chrbtice.

5

Modul 5: Uvoľnenie a mobilizácia stuhnutých svalov chrbta a bedier

Naučíte sa ako jednoducho, správne a efektívne uvoľniť stuhnuté svaly. Budete využívať statický a dynamický strečing. Tieto prvky sa naučíte aplikovať do vašej dennej rutiny ako pomoc a prevencia pri stuhnutí vašich svalov.

O trénerovi,
Bob Trenčan

Venuje sa najmä ľuďom ktorých trápia bolesti chrbta, bolesti kĺbov alebo rôzne degeneratívne ochorenia ako je skolióza chrbtice (týmto ochorením v minulosti trpel aj on osobne, no dostal som sa z toho a dnes nepociťuje žiadne následky alebo obmedzenia), hyperkifóza hrudnej chrbtice, pooperačné stavy kĺbov. Taktiež sa venuje tým, ktorí majú boľavý chrbát, vysunutú platničku, stuhnutý krk a iné.


Ukončil bakalárske štúdium na Fakulte športu v Prešove odbor "Šport a zdravie". Ďalej pokračuje v magisterskom štúdiu. Absolvoval množstvo odborných kurzov.

Bob Trenčan autor cvičenia Zdravý chrbát

Čo hovoria klienti o trénerovi cvičenia

Lucia Bartková

Prekladateľka

Tréning v Realfite ma posunul ďalej

Chcela by som sa poďakovať svojmu osobnému trénerovi Bobovi, ktorý mi pomohol získať späť svoju dobrú kondíciu za jeho priateľský prístup.

Michal Kober

Zástupca riaditeľa pekárne

Príjemné prostredie, ústretoví ľudia, pozitívny ľudský prístup.

Samozrejme moja vďaka patrí aj trénerovi Bobovi, pod dohľadom ktorého cvičím, hlavne za jeho profesionalitu a ľudský prístup.

Martin Dravecký

Majiteľ firmy

Cesta k lepšiemu a zdravšiemu životu

Vždy som sa tešil na tréning. Bolo to uvoľnenie aj psychické, bola to zábava. Na každom tréningu vidieť odbornosť. Môžem povedať len, že Bob je skvelý tréner.

100% garancia vrátenia peňazí počas 14-dní

Neriskujete vôbec nič. Sme si plne vedomí ako vám môže pomôcť cvičenie v kurze a preto vám garantujeme vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti s cvičením. Ak kedykoľvek počas prvých 14 dní cvičenia požiadate o vrátenie peňazí, vrátime vám plnú zaplatenú čiastku.


Áno 4 tréningy tak budete mať zdarma. My však vieme, že ak ozaj chcete žiť život bez bolesti chrbta, absolvovaním celého cvičenia sa k tomu priblížite.

Tak už neváhajte! Ak ešte máte pochybnosti, pozrite si, čo hovoria naši klienti o svojich výsledkoch.

Michal Kober

Zástupca riaditeľa

Daniela Štefanková

60 - ročná invalidná dôchodkyňa

Martin Dravecký

Majiteľ firmy

Často kladené otázky

Pre koho je určený tento kurz?

Pre koho kurz nie je určený?

Kedy a kde bude kurz prebiehať?

Koľko ľudí sa môže prihlásiť?

Čo sa naučím?

Čo v prípade, že nemôžem prísť na niektoré z cvičení?

Predstavte si, aký by bol váš život bez bolesti

Teraz si zatvorte oči a predstavte si ako vstávate z postele a nič Vás nebolí. Zaväzujete si šnúrky na topánkach a nič Vás nebolí. Vystupujete z auta a nič Vás nebolí. Dokonca môžete zodvihnúť svoje milované deti, alebo vnúčatá a nič Vás nebolí.

Táto predstava sa môže stať skutočnosťou ak zahodíte za hlavu svoje výhovorky a začnete konečne niečo robiť pre svoje zdravie.

Ja Vám sľubujem, že urobím maximum, aby sa Vaše predstavy stali skutočnosťou. Je potrebné však začať.

Tak už neváhajte a registrujte sa na kurz. Teším sa na Vás.

>