schudol 60 kg

1. januára 2012 sa František Novotný rozhodol, že schudne, lebo sa chcel stať poľovníkom. 

Problematické chudnutie

Jeho chudnutie začalo hladovaním. Fero jedol iba raz do dňa. Tento spôsob chudnutia mu ako on hovorí spôsoboval nervozitu, stály pocit hladu a bolesti. 

Fero svojím hladovaním schudol do novembra 2013 40kg. 

Žiaľ ani po schudnutí 40kg nebol spokojný. Hladovaním odbúral veľké množstvo svalovej hmoty a koža mu začala ovísať. Zároveň sa mu už nedarilo hladovaním viac schudnúť a ako hovorí: „ďalšia možnosť už bola len zjesť a hneď vyvracať a to som už robiť nechcel“.

Správne chudnutie

V novembri 2013 prišiel za nami na základe odporúčania.  V tom období sa mu už jeho sen stať sa poľovníkom splnil. 

Mal však nový cieľ, prečo vyzerať lepšie ( „za všetkým hľadaj ženu“ ). Fero absolvoval vstupnú diagnostiku a začal na sebe pracovať. Najväčší rozdiel bol v tom, že doslova musel začať jesť. Táto správa ho veľmi potešila, aj keď samozrejme boli tam určite obmedzenia, no jeho trápenie s hladovaním sa skončilo. Cvičiť chodil trikrát do týždňa so svojím osobným fitness trénerom Jankom Kopaničákom a dvakrát si dával sám kardio. Za rok sa Ferovi vďaka cvičeniu podarilo schudnúť 20kg tuku.Celkovo schudol za dva roky 60 kg

Následky zlého chudnutia

Keďže schudol najprv hladovaním, jeho koža ovísala a nedalo sa to už prirodzene cvičením odstrániť.  Fero preto musel podstúpiť ťažké rozhodnutie a v novembri 2014 absolvoval plastickú operáciu. Odstránili mu ovisnutú kožu na bruchu. Po zahojení rán sa hrdinsky vrátil k nám. Ďalej pokračuje v cvičení.  Jeho ďalším cieľom je nabrať svalovú hmotu, aby sa jeho cvičenie prejavilo nie len na strate tuku, ale aj na náraste svalov.

Následky zlého chudnutia

Keďže schudol najprv hladovaním, jeho koža ovísala a nedalo sa to už prirodzene cvičením odstrániť.  Fero preto musel podstúpiť ťažké rozhodnutie a v novembri 2014 absolvoval plastickú operáciu. Odstránili mu ovisnutú kožu na bruchu. Po zahojení rán sa hrdinsky vrátil k nám. Ďalej pokračuje v cvičení.  Jeho ďalším cieľom je nabrať svalovú hmotu, aby sa jeho cvičenie prejavilo nie len na strate tuku, ale aj na náraste svalov.

Prínos cvičenia

A čo vlastne hovorí Fero na cvičenie? 

Citujem jeho slová: „Cvičenie mi dáva pocit pohody a uvoľnenia. Pomáha mi uvoľniť sa po stresoch či už v práci alebo doma. Cítim, že to robím sám pre seba. Vďaka cvičeniu som získal viac sebavedomia. Dokonca už vidím aj záujem opačného pohlavia, čo som doteraz nezažil.“

S osobným trénerom alebo sám

Fero cvičil väčšinu času s nami, ale skúšal to aj sám. Aký vidí on rozdiel medzi tréningami s trénerom, alebo bez?

„Skúšal som chodiť aj sám ale je to nuda. Stereotyp, iba zabitie času. Najlepšie sa mi cvičí s mojím trénerom Jankom. Janko vymyslí vždy niečo nové. Dohliadne na tréning, techniku a motivuje ma k lepším výkonom. Tréningy mi prispôsobí mojej práci, keďže pracujem na smeny. Zároveň sa s ním môžem porozprávať (vyrozprávať), poradiť. Cvičenie je pre mňa aj spoločenská udalosť."           

Zmena života

Pri tvorbe tohto článku sme sa s Ferom rozprávali aj o tom, ako sa mu zlepšil jeho spoločenský a osobný život. Je rád, že dlhšie neváhal a šiel do toho. Táto premena mu totiž zmenila život. Fero k tomu navyše poznamenal: 

„Keď som mal 18 rokov, na strednej škole mi spolužiak povedal, že by som mal začal cvičiť. Ja som ho vysmial, že ja a cvičenie určite nie. Teraz po toľkých rokoch cvičím a zmenil som sa tak, že ma ľudia nespoznávajú."

Osobný tréner je drahý?

Aký názor na to má Fero? Zaujímalo nás, či neľutuje peniaze, ktoré ho cvičenie s nami stálo. Toto bola jeho odpoveď: 

„Neľutujem investované peniaze, niekto by mohol povedať, že toľko peňazí ale ja nie. V minulosti som minul peniaze na rôzne somariny ale túto investíciu rozhodne neľutujem. Pozitívne mi zmenila život“

Poklona Ferovi

Blahoželáme Ferovi k jeho životnej premene. Ďakujeme mu za dôveru, ktorú do nás vložil. Chceme sa mu poďakovať aj za to, že sa rozhodol uverejniť svoj životný príbeh. 

Fero, prajeme Ti veľa úspechov na Tvojej ceste. 

S pozdravom tím realfit. 

O autorovi

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu.
Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

10 rád ako schudnúť - ebook ZDARMA

>