Tento rozhovor vznikol už dávno, ale môže poslúžiť ako motivácia v každom čase. Čítajte a inšpirujte sa.

katarína kačmárová

-riaditeľka jedálne-

Niekto dá 100 eur na cigarety, ja dám 120 eur na trénera a cvičenie. Ja tie peniaze absolútne neľutujem, som rada, že som do toho investovala. Chcem to a idem si za svojím cieľom.

Začiatok 19.9.2016

Hmotnosť

77,2 kg

Viscerálny tuk

6

Metabolický vek

48 rokov

Percento tuku

38,7 %

Koniec 19.2.2017

Hmotnosť

66,2 kg

Viscerálny tuk

2

Metabolický vek

21 rokov

Percento tuku

24 %

Skúste sa nám na začiatok predstaviť.

Volám sa Katarína Kačmárová a mám dve deti. Pracujem ako riaditeľka súkromnej školskej jedálne v Prešove, čiže sa venujem stravovaniu. Nie som Prešovčanka. Na tréningy aj do práce dochádzam.

Prišla ste, lebo ste chceli schudnúť, mali ste po meraní 6tku viscerálny tuk a metabolický vek 48 rokov, čo je výrazne viac ako máte. Ako ste prišla k tejto nadváhe, bolo to prácou alebo po pôrodoch?

Bolo to prácou. Nemala som pred tým nadváhu. Potom som si uvedomila, keď som nastúpila do práce po materskej, že som stále riešila váhu. Pribrala som, potom som nejakými diétkami schudla a znova som pribrala. Čiže som sa stále točila dokola. Potom som si uvedomila, že je to už naozaj veľmi zle. Začala som uvažovať nad tým, že začnem cvičiť. Na internete som si pozrela rôzne stránky fitnescentier a najviac ma oslovila vaša stránka. Tým, že pracujem na Sídlisku III. je to pre mňa troška ďaleko dochádzať, ale najviac ste ma oslovili vy ako tréneri.

Skúšali ste rôzne diéty, ako to vyzeralo?

Tak skúšala som delenú stravu, vynechávala som obedy a potom som doma jedla, bolo to celé zle.

Prešla ste na náš stravovací plán, skúste povedať či vám to vyhovuje a ako sa teraz stravujete?

Teraz mi to vyhovuje. Nemám rada dosť mliečne výrobky hlavne syry. Naučila som sa teraz jesť tvaroh, robím si smoothie, pijem kávu bez cukru, čiže to sú také pokroky. Raňajkujem v práci tak o 8.00, väčšinou šunka, jogurty, vajíčko. Cez víkend si väčšinou robím omelety. Obed si buď nosím z domu alebo v práci si dám nejaké mäsko, šalát. Večeru som hlavne obmedzila, lebo som jedla aj sladké aj slané. Na večeru si dávam tuniaka, lososa, tvaroh. Zaradzujem aj kokosový olej.

Vyhovuje vám to takto?

Je to pre mňa určite dlhodobo udržateľné a vyhovuje mi to. Nepociťujem ani hlad.

Máte nejaké zdravotné obmedzenia?

Nie nemám. Cvičím už teraz vlastne šiesty mesiac. Mala som aj zranenie z tréningu a vlieklo sa to asi dva mesiace, nevedno kedy sa to stalo, ale mala som natiahnutý sval. Ako to prišlo, tak aj odišlo.

Ako ste si zvykali na tréning? Chodili ste niekde predtým cvičiť?

Nie nikdy som nešportovala, maximálne nejaké prechádzky. Prvý tréning bol zaujímavý, po tréningu som nemohla zísť k autu. Zvykla som si, tréningy sú stále pre mňa motivujúce. Prvá tréning ma určite neodradil od toho, aby som pokračovala.

Kedy ste začala vnímať pokroky?

Tak ten druhy tretí mesiac boli viditeľné pokroky aj som cítila, že viac vládzem. Naštartovalo ma to. Keď som prišla na vstupnú diagnostiku a Janko sa ma pýtal, aký mám cieľ tak som povedala, že zhodiť desať kíl. Teraz už som zhodila jedenásť a stále chcem viac. V oblečení to bolo najviac citeľné. Keď som prišla do obchodu nikdy nemali moju veľkosť, tak som si vždy kúpila namiesto oblečenia topánky alebo kabelku. Teraz si viem kúpiť už aj oblečenie.

Okrem toho, že ste schudla tak ste sa aj vytvarovala. Schudli ste viac ako 18 cm v páse. V čom cítite to najväčšie zlepšenie?

Tak hlavne pás, boky aj vŕšok a vlastne celé telo je iné ako bolo predtým.

Ako to vníma vaše okolie? Všimli si zmenu?

Všimli si, podporujú ma. Manžel ma aj vlastne stále čaká, keď ja idem na tréning, tým, že robíme v rovnakej práci. Určite ma podporujú všetci, okolie si všimlo, že som schudla. Niektoré názory sú také, že som schudla až veľmi, že som lepšie vyzerala predtým, ale ja sa lepšie cíti teraz.

Aké staré máte deti? Dá sa to všetko bez problémov vykryť?

Syn má 14 rokov a dcéra 10. Teraz je to ok, už sú väčšie takže sa to dá. Nebol s tým nejaký problém.

Niekto tvrdí, že dať toľko peňazí za trénera je veľa. Aký je váš názor?

Je to vec názoru. Niekto dá 100 eur na cigarety, ja dám 120 eur na trénera a cvičenie. Ja tie peniaze absolútne neľutujem, som rada, že som do toho investovala. Chcem to a idem si za svojím cieľom.

Ako zvládate rôzne pokušenia, čo sa týka návštev a pod.

Teraz už sa musím priznať, že si sem-tam dám nejaký ten zákusok. Ale prvé dva mesiace som si všetko zapisovala čo som zjedla. Schudla som osem kíl. Robila som to len sama pre seba, aby som sa vedela nejako kontrolovať. Bol to môj systém kontroly nad stravovaním. Teraz si už nezapisujem, ale snažím sa. Nemôžem zas povedať, že nikdy nezhreším, ale je to v pohodičke. Tým, že cvičím a som sa už dostala na určitú úroveň, si môžem niekedy aj to sladké pokušenie dopriať.

Ako ste na tom s pitným režimom?

Pijem len čistú vodu, niekedy si dám aj citrón. Niekedy som pila veľmi málo, ale teraz si dávam na to pozor.

Ako vnímate cvičenie ako psychohygienu?

Určite je to pre mňa psychohygiena. Mám aj v práci toho dosť, doma, rodina a keď prídem tu, je to pre mňa úplne iný svet. Vypnem a odreagujem sa. Je to super.

Čo teraz ďalej?

Cvičíme ďalej. Cieľ mám trošku sa ešte spevniť a dať dole ešte dve tri kilá. Budem cvičiť určite ďalej aj s trénerom, kým sa bude dať.

O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu. Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete schudnúť?

Začnite s konzultáciou ZDARMA!

>