Cvičil už predtým. Teraz sa rozhodol pre rysovanie svalstva a zvládnutie správnej techniky cvikov s osobným trénerom.

rasťp papp


Konečne som našiel správneho trénera na rysovanie svalstva a nastavenie stravy.

Prečo sa rozhodol pre rysovanie svalstva s trénerom

Rasťo hľadal efektívny tréning na vyrysovanú postavu. Rozhodol sa pre ďalšieho osobného trénera. Ako začala Rasťova cesta za vytúženou postavou?

Rasťo, aké boli tvoje očakávania, keď si začínal cvičiť s Realfitom?

Šiel som do toho hlavne preto, že chcem cvičiť nejaký mesiac s trénerom, aby som sa naučil techniku cvikov na rysovanie svalstva. A potom to už zvládnem sám. Vyviedol si ma z omylu. Povedal si mi, že ak to má mať význam, tak sú potrebné 3-4 mesiace. Povedal som si, že vieš čo robíš. Vedel si čo chcem a nastavil si mi program tak, že som spokojný. Nie len čo sa týka tréningov, ale aj stravy. Samozrejme, stravu som nedodržiaval na 100%, ale nechcel som sa nastaviť tak, že po cvičení si dosiahnute výsledky nedokážem udržať. Ak som šiel  počas víkendu na chatu, snažil som sa jesť tak, aby mi to vydržalo aj po cvičení.

Nastavenie jedálnička bolo pre teba veľkou zmenou?

Ani nie. Mal som už obdobie, kedy som vynechal pečivo. Najväčšia zmena bola v tom, že som musel úplne vylúčiť zemiaky, ryžu a cestoviny. Predtým som si robil ovocné nápoje, ktoré bolo teraz potrebné úplne vynechať. Veľmi milo ma prekvapilo, že som mohol jesť večer rôzne syry, šunku, klobásu, slaninu (smiech).

Mal si dostatok energie?

Áno, vôbec som sa necítil unavený. Cítil som sa presne tak ako si vravel - Ak budem prijímať dostatok tukov a večera bude bohatá, nebudem mať pocit vlčieho hladu a budem mať dosť energie.

Aké boli tréningy. Čo bolo najťažšie?

Myslím si, že na tréningu ma vôbec nič neprekvapilo. Boli cviky, ktoré som nerád cvičil, pretože mi boli „nepohodlné", ale všetko bolo OK.

Mal si zaplatený drahší balíček kvôli individuálnemu prístupu, myslíš, že to stálo za to?

Určite, je lepšie si zaplatiť individuálny prístup. Síce neviem, aké je to pri iných typoch tréningov, ale môžem povedať, že som bol maximálne spokojný. Nevynechali sme žiadny tréning a možno 3 tréningy sme len presunuli a vyšli si v ústrety. To bolo super.

Mal si viacero trénerov, vieš porovnať rôzne prístupy a výsledky. V čom vidíš rozdiel?

S tebou a s Reafitom som dosiahol najlepšie úspechy, aké som mohol dosiahnuť a aké som chcel. Pre porovnanie - Pri jednom trénerovi som sa cítil ako kulturista, nemohol som si obliecť nohavice. Výsledky druhého neboli také  efektívne. A ty si teraz mojím tretím trénerom, s ktorým som dosiahol najväčší pokrok. A to sa týka aj cvičenia aj stravy.

Budeš schopný dodržiavať tento životný štýl dlhodobo?

Teraz som už tak nastavený, že určite áno. Preto som stravu nedodržiaval na 100% a urobil som pár výnimiek. Neznamená to, že budem jesť pečivo každý deň. Dám si špaldový chlieb raz za čas. Samozrejme sladké bude, ale priamoúmerne s výdajom (smiech). Určite s fitkom neprestávam, budem cvičiť sám ale s Realfitom. A samozrejme hrať futbal, to je môj relax a výdaj energie.

Mal si intenzívny tréning, ale cvičil si iba 5-6 hodín týždenne aj s kardio tréningami (futbal). Bol si prekvapený, že stačilo tak málo?

Áno, pretože som si myslel, že ak majú byť výrazné zmeny, človek musí riadne makať, úplne a šialene. Vyviedol si ma z omylu. Teraz viem že všetko je hlavne o technike cvičenia a úprave stravy. Bol som milo prekvapený a tešil som sa z toho.

Čiže aj technika cvikov na rysovanie svalstva bola iná, ako si to robil predtým?

Určite! Konečne som to preciťoval a vychutnával (smiech).

Čo by si odkázal tým, ktorí by chceli cvičiť, ale ešte nie sú odhodlaní?

Ak váhate nad tým, či máte ísť cvičiť - je to najlepšie rozhodnutie pre vaše telo a zdravie. A ak cvičiť, tak s osobným trénerom. Ja osobne som spokojný s tebou Rado a s Reafitom. Takže vrelo ťa dporúčam.

My sme vďační Rasťovi, že nám dal svoju dôveru a všetko robil tak, aby dosiahol svoj cieľ. Nevynechal žiaden tréning a stravu dodržiaval od začiatku na 95%, vďaka čomu dosiahol svoj cieľ. Prajeme mu veľa ďalších úspechov, aby si vytúženú postavu udržal aj naďalej.

O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu. Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete schudnúť?

Začnite s konzultáciou ZDARMA!

>