Schudla 10 kg za 3 mesiace 

Cvičenie s REALFITOM mi prinieslo víziu do budúcnosti. Istotu, že to čo robím, robím správne a má to zmysel. Ak môžem odporúčať tak len odporúčam. Pre tých, ktorí cvičenie zvažujú: určite s tým začnite! Cvičenie je dobré a je nutné ho vykonávať zavčasu. Netreba čakať až na pocit, že musíte so sebou niečo robiť! V prípade ak to nastane, je nutné tento pocit ignorovať a pracovať na sebe. lebo potom sa budete iba zbytočne trápiť.

Daniela Šimková // štátna správa

Prečítajte si rozhovor s Danielou Šimkovou o tom ako vznikla jej nadváha, prečo chcela zmenu a ako prebiehala premena tela za 3 mesiace.


Otázky a témy rozhovoru s linkami


Ako vznikla nadváha

Čo viedlo k tvojej nadváhe?

Odpoveď sa spája s prácou. Ako hovorí kolegyňa: „Sedíš a ruka stále niekam zájde." Potom si zájdeš na obed, kde robia vynikajúce kysnuté buchty, knedlíky a ani nevieš ako a prežerieš sa.
K nadváhe viedla aj zmena. Presťahovala som sa, žijem s priateľom, ktorý sa ma po 22:00 opýta či si dám večeru. Trikrát odmietnem, ale na štvrtýkrát poviem, že si dám.

Aká bola tvoja obvyklá váha?

Moje minimum v dospelom živote bolo nezdravých 57 kg zo stresového zamestnania a držala som sa do 65 kg. Už keď som mala 64 kg necítila som sa dobre, už to bolo veľa. A potom to zrazu ušlo.

Aká bola tvoja váha keď si prišla do Realfit-u?

Myslím, že 75,5 kilogramov.

Takto vyzerala na začiatku

pred začiatkom premeny
pred začiatkom premeny pohľad z boku

Pociťovala si nejaké obmedzenia, alebo ako si cítila tie kilá navyše?

Okrem toho, že mi bolo všetko malé a že som na seba nemohla pozerať? Obmedzenie bolo už len v zaviazaní si šnúrok, kedy ti proste zavadzia brucho. Nebolo to brucho ako v 9-tom mesiaci, ale bolo to niečo, čo som tam predtým nemala.

Zmena životného štýlu

Cvičila si aj predtým?

Za mlada som robila hocičo. Potom už len príležitostne nejaké skupinové cvičenia, ale nič výrazne. No a taktiež bicykel, korčule, prípadne tenis čisto len rekreačne.

Ako si sa stravovala?

Stravovala som sa hocijak „po slovensky" čím viac múky tým lepšie.

Spomínam si, ako si mi na stretnutí vravela, že budeš mať problém sa vzdať týchto múčnych jedál a že ty to potrebuješ. Ako to nakoniec bolo?

Mala som s tým problém. Stále si pamätám ten pocit teplého chleba z pekárne, ale vzhľadom na to, že som chcela niečo dosiahnuť tak to už bolo bezpredmetné. Naučila som sa žiť bez ryže, zemiakov, chleba a ide to. Dá sa to vydržať, nie je to neudržateľný stav, len sú to veci, ktoré mám rada a ktorých som sa musela vzdať.

Zvládaš to v pohode?

Netrpím hladom určite.

Mala si, resp. mávaš aj nejaké prehrešky?

Určite boli aj budú. Napriek tomu som veľmi prekvapená. Keď som bola v obchode musela som si kúpiť keksík a zjesť ho, prípadne zožrať veľkú Milku na posedenie. A toto mi teraz absolútne nechýba. Pre mňa je teraz dezert biely jogurt s orechmi a kokosom.

Čomu to pripisuješ? Aj ty si v hlave hovoríš, keď si máš dať alebo, keď vidíš nejaké sladké, že to nestojí za to?

Aj to, ale už mi to asi ani nechutí. Neviem, fakt mi viac chutí horká čokoláda než by som si napríklad mala dať Milku. Mala som čokoládového Mikuláša a nevedeli sme ho zjesť dvaja.

Takže to pre teba bolo veľmi sladké?

Je! A hlavne cítiš ten rozdiel v kvalite tej čokolády. Ak máš ozaj kvalitnú čokoládu a keď ješ blud z palmového tuku.

Čo bolo pre teba základná motivácia cvičiť?

Predovšetkým to bolo, že chcem schudnúť a že sa chcem vydať. Nechcela som byť 300 kilová nevesta, to bol hlavný motív.

Aké boli začiatky cvičenia

Na začiatku si cvičila  3 x do týždňa. Ako si zvládala tie prvé tréningy?

Ťažko. Kým si človek zvykne na tú fyzickú aktivitu iného druhu. Predsa len, aj keď som predtým športovala tak, toto bolo o niečom úplne inom.

Mala si nejaké obavy pred začiatkom cvičenia?

Hlavne, že nebudem vládať a stíhať. Bolo to také, že by som sa nestrápnila, nie že by som to nezvládla.

Aké to nakoniec bolo?

Nebolo to ľahké, ale nebolo to nič neznesiteľné. Mám rada ten pocit keď prídem domov, som zničená, všetko ma bolí a na druhý deň neviem vstať z postele. Spomeniem všetkých svätých a keď pomyslím, že mám tu prísť zase zajtra, tak si to neviem predstaviť. Nakoniec prídem. Som tu a idem ďalej!

Teraz si vieš predstaviť, že by si necvičila?

Bola by to strašná škoda. Nemám ešte tú fázu, že by som si povedala: „musím ísť cvičiť lebo zomriem", ale proste chcem ísť cvičiť lebo som do toho dala veľa námahy a energie. Chcem vedieť, čo sa z toho dá ešte vytĺcť.

Potom plánuješ pravidelne cvičiť?

Ja si myslím, že už pravidelne cvičíme. Možno ešte stále prevažuje motivácia, že sa chcem dostať do lepšej formy. Ja som stále bola aktívna, neviem si predstaviť nerobiť nič. Ísť do fitka je jeden zo spôsobov ako tráviť voľný čas. Takže HEJ, chcem aj naďalej cvičiť!

Rozhovor

Úprava stravy

Ako si upravila stravu?

Stravu som upravila podľa vašich predlôh a tohto sa držím. Objavila som čaro Natural ryže. Dočítala som sa, že to má nižší glykemický index. Takže keď to už neviem vydržať, tak si dám toto. Zeleniny som mala dostatok. Pre mňa bolo viac-menej obmedzenie cukrov v tej najjednoduchšej forme. V podobe Horalky a zase sacharidov v podobe múky.

A teraz sa ako stravuješ?

Stále to vyzerá rovnako. Na raňajky si dám nejaké ovocie, potom to zapijem kávou. Potom ideme na obed. Keď je nejaká krémová polievka alebo vývar dám si. Pokiaľ nie, tak si dám nejaké druhé jedlo, väčšinou to je mäso so zeleninou bez prílohy.

Je možné takto udržiavať stravu aj v reštaurácii?

Dá sa to. To je tak. Buď nevieš kam máš ísť lebo všade majú niečo, čo by si si dal, alebo máš sedem reštaurácií v okolí pracoviska a zasa si nemáš čo vybrať. Takže vtedy idem do obchodu kúpim si sabinovskú hrudku a do konca pracovnej doby ju zjem.

Ako to vidíš s oslavami?

Osláv máme veľa. Ľudia rešpektujú tú našu životnú filozofiu. Nie je ich zase až toľko, že by sa to nedalo vykryť. Avšak keď je k dispozícii rezeň so šalátom, tak nebudem robiť drahoty. Nedám si veľa, ale iba trochu.

Pitný režim?

Pijem omnoho viac. Dokonca som sa naučila piť aj nesýtenú vodu z vodovodu v práci. Je vrcholne hnusná, ale vzhľadom k ekologickému postoju ju pijem. Už mi to aj chýba. Predtým som aj celý deň nepila vodu a neriešila som to.

Cítiš sa lepšie od kedy piješ viac tekutín?

Cítila som zo začiatku, teraz už to nevnímam.

Chudnúť s trénerom alebo sama

Oplatí sa dať peniaze na trénera? Alebo začať sám?

Je to všetko o prioritách. Myslím si, že keď chce človek zmenu, sám ju nespraví. Takže myslím si, že zaplatiť si trénera napríklad v takom rozsahu ako som to spravila ja. Zaplatila som si tri balíky s trénerom, kedy sa človek všetko naučí, je dobré rozhodnutie. Keď to človek robí sám, bez odborných vedomosti, tak je to podľa mňa strata času a peňazí. A rovnaký názor mám aj na skupinové cvičenia.

Ty si cvičila tri mesiace pod dohľadom trénera a teraz máš za sebou ešte len jeden mesiac nejakého cvičenia sama. Je to rozdiel?

Ťažšie sa chodí na základe vlastného rozhodnutia, keď ťa tam nikto nečaká. Stále si hovorím je to o tom, čo človek chce! Jednoducho, keď raz tam ideš za nejakým cieľom, tak pokiaľ tam nepôjdeš tak ten cieľ nedosiahneš. Takže tam ísť musíš.

Dostala si tréningový plán, dodržiavaš ho?

Občas som sa zastavila nad tým, že už si nepamätám ako sa to robí správne. Pokiaľ si nie je človek istý, nie je problém nahradiť ten cvik niečím iným a neskôr si to vykonzultovať.

Dáva ti cvičenie aj iné benefity?

Na túto otázku asi neodpoviem správne. Cvičenie nie je pre mňa životný štýl. Pre mňa to je nejaká pridaná hodnota. Uvedomujem si, že plnohodnotne trávim svoj čas. Idem si za tým, čo chcem. Je to pre mňa momentálne prostriedok, nie nejaký cieľ.

Je problém si nájsť čas na cvičenie?

Momentálne mám čas iba sama pre seba. Nemám problém si ho zadeliť. Neviem si predstaviť, ako by som to robila pri plnohodnotnej rodine, ale ak sa chce tak „nemám čas" je len výhovorka.

Výsledok premeny

Ako tvoju premenu vníma okolie?

Vníma ju a vníma ju pozitívne. Čo by som povedala, že možno ja som si tú zmenu tak neuvedomovala ako okolie. Hlavne za taký krátky čas. Nezdalo sa mi to ľahké, ale bola som prekvapená ako ľahko to šlo. Iné je mať 60 kg pri necvičení a iné mať 60 kg pri cvičení, to telo má už nejaký tvar.

Takto vyzerala po premene o 3 mesiace

premena sa podarila
po premene


O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu. Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete schudnúť?

Začnite s konzultáciou ZDARMA!

>