12 septembra, 2021

Dušan sa dostal k cvičeniu akoby náhodou. Síce už skôr sa chystal cvičiť, ale až teraz sa to stalo. Pri spolupráci na jednom projekte s Radom Cabúkom si dohodli ako kompenzáciu spoločné cvičenie. Dušan to uvítal veľmi pozitívne. Nakoniec sa radosť z cvičenia premenila na zdravú závislosť a úžasnú premenu postavy, vyrysovanie a spevnenie tela.

Začiatok cvičenia: 9.11.2015

Koniec: 1.3.2016 ( ďalej pokračuje v cvičení pod dohľadom trénera)

Strava: výrazná zmena nenastala, vylúčenie sacharidov a zvýšený príjem kvalitných tukov. Proteínový nápoj a BCAA.

Tréning: zvolili sme intenzívne posilňovacie tréningy, kde po naučení správnej techniky sme postupne zaradili super série a trojsérie, používali sme princíp zhadzovaných sérii

Zdravotné obmedzenia: hypermobilný

Schudol: 3 kg, 5 cm z obvodu pásu, 3 cm z obvodu boko a obvod hrude sa mu zväčšil o 3 cm

Ako sa vďaka náhode dostal k premene postavy pri cvičení

Prečo si sa rozhodol cvičiť?

„ Ja som mal k cvičeniu veľmi blízko. Minulý rok som veľa behával a bicykloval, keď sa začalo kaziť počasie leta, jesene, tak som rozmýšľal, že čo budem robiť potom. Vtedy som sa stretol s Radom, ktorý odo mňa potreboval spoluprácu na jednom projekte a tak sme sa dohodli, že som si to vlastne vybartroval. A tak sa to všetko začalo."

Aké bolo prvé stretnutie na diagnostike?

„ Môžem povedať, že som bol pred tým aj dosť nervózny, mal som trošku trému, nevedel som čo ma čaká. Potom to už nejako opadlo, keď som tam sedel. Bolo to už také pohodové."

Mal si nejaký špeciálny jedálniček, nakoľko tvojim cieľom bola premena postavy a vyrysovanie a spevnenie tela?

„ Tak ako som už spomínal. Veľa som bicykloval a behával. Popritom som zmenil aj stravovanie a svojpomocne som schudol nejakých 12kg. Keď som povedal Radovi aký mám jedálniček, nebolo potrebné, podľa neho, robiť nejaké zmeny. Jedol som veľa zeleniny, mäsa, málo ryže, žiadne pečivo, zemiaky. Snažím sa menej sladkého – nevravím, že vôbec 🙂 Je ťažké, keď prídem k mame na návštevu, odmietnuť koláčik."

Čo bolo na tréningu najťažšie?

„ Najťažší bol tréning nôh. Doteraz je to jeden z najťažších tréningov, ale keď som začínal, nebol som v takej kondícii ako som teraz. Bol to dosť veľký zaberák. Takže, samotný začiatok bol veľmi ťažký. Vtedy keď sme skombinovali 3 cviky bez prestávky a potom ešte pätnásťkrát drep-výskok, bol som totálne odpálený. Postupne som sa do toho dostal. Nevravím, že je to už teraz ľahké, ale nevnímam to tak ako na začiatku. Taktiež týždeň pred fotením bol veľmi ťažký. Potreboval som odvodniť celé telo. Počas toho týždňa som mal špeciálny jedálniček, pitný režim a špeciálny tréning. Nikdy predtým by som nepovedal, že budem robiť tlaky na lavičke po 100 opakovaní alebo taktiež na ramená. Tam sú už aj vlastné ruky ťažké, nie to ešte nejaká činka. :-)"

Ako sa zmenil tvoj život, odkedy si začal cvičiť s trénerom?

„ Zmenilo sa všetko...Vybudoval som si na tom závislosť, ktorú som už mal pri behu a bicyklovaní. Potreboval som pohyb, niekoľkokrát v týždni. Cítim sa super, zvládam väčší nápor v práci. Fyzické cvičenie mi veľmi psychicky pomáha. Filtrujem stres, čistím si hlavu. Zatiaľ mi premena postavy priniesla samé pozitívne veci."

Máš niečo, čo by si chcel k svojmu cvičeniu doplniť?

„ Chcel by som opäť viac behať, lebo na to veľmi čas nemám. Dosť je umenie, že si nájdem čas cvičiť 3x do týždňa."

Obohatilo ťa cvičenie aj o nejaké nové informácie?

„ Dalo mi to veľmi veľa. Kedysi dávno, ešte keď som chodil na strednú, začal som cvičiť v posilňovni, vtedy sa to ešte nevolalo fitko. Cvičil som bez špeciálneho vedenia a tak to aj potom vyzeralo. Cvičil som dlho a nebadal som na sebe žiadny progres. Teraz som zistil, že všetky cviky som na 90% robil zle. Teraz, čo cvičím s Radom, dbá na to, aby technika prevedenia bola 100%-ná."

Vieš si predstaviť, že by si teraz pokračoval v cvičení sám?

„ Jedného dňa aj k tomu príde, ale zatiaľ sa tou myšlienkou nezapodievam, pretože mi to vyhovuje tak, ako je to teraz. Ale viem si to určite predstaviť neskôr."

Ako sa cítiš, odkedy si začal cvičiť?

„ Vždy som sa cítil dobre a bol som zdravý, ale teraz sa cítim ešte lepšie. Sem tam sa mi stalo, že som mal bolesti v kĺboch, ale odkedy cvičím, tak nemám žiadne bolesti. Cvičenie je taká energetická injekcia. Napríklad cez víkend chodím cvičiť skoro ráno a tá energia, ktorá sa dostaví, ma dobíja celý deň. Je to úžasné."

Ak sa niekto nevie odhodlať začať cvičiť, čo by si mu odporučil?

„ Nech do toho ide priamo. Netreba sa hanbiť ani mať strach. Každý raz začínal a určite ak chce na sebe vidieť nejakú zmenu a pokrok v relatívne krátkom čase, odporúčam určite osobného trénera."

Video referencia Dušana Holoveja

O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu.
Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

zdarma!

Ebook: 10 rád ako schudnúť

Kliknite na tlačítko a získajte dôležité informácie pre vaše chudnutie!

>