osobný fitness tréner Šimon Forrai - Realfit Prešov

Špecializácia trénera:

 • Problémy s kolenami a poúrazové stavy kolien
  Posilnenie a kolien pri bolestiach a po operáciách.
 • Kondičný tréning
  Zlepšenie pohybových schopností a srdcovo-cievného systému.
 • Akrobacia
  Príprava a nácvik akrobatických cvikov.
 • Silový tréning
  Posilnenie tela prináša mnohé benefity. Svalstvo posilnené silovým tréningom lepšie plní svoju funkciu.
 • Kalistenika
  Komplexný rozvoj tela založený na posilovaní vlastným telom.

Povedali o Šimonovovi

Obavy som mala najmä z toho, že už nikdy neohnem koleno tak, ako pred úrazom. Po telefonickom rozhovore s Radom a následnom stretnutí s trénerom Šimonom sa obavy rozplynuli. Pomohlo.

Fungujem ako pred úrazom a operáciou. Samozrejme, koleno som rozhýbala, kondícia sa zlepšila a donútila som manžela cvičiť . Zlepšil sa mu tlak ???? Radosť, kondíciu, dobrý pocit. Som veľmi spokojná.

V realfite vládne pohodová, rodinná atmosféra. Mala som tu možnosť cvičiť (asi 2x) aj s inými trénermi a bolo to super. Týmto pozdravujem Boba a Janka.

Realfit odporúčam aj ostatným a veľké ĎAKUJEM patrí najmä Šimonovi Forraiovi.

Je fantastický tréner a úžasný človek. Som vďačná, že môžem cvičiť práve s ním a na každý tréning sa veľmi teším. Realfit je výborná voľba pre zachovanie zdravia. Ako som už písala, kvôli úrazu kolena. A realfit mi umožnil, začať cvičiť okamžite. Skúšala som sa dostať na štátnu rehabilitáciu - neúspešne.

- gabika bačenková

Mám sedavé zamestnanie a sedavý spôsob života. Môj vek s mojím telom mi začali vysielať signály, že s tým treba niečo robiť. Realfit Prešov sa mi zdal ako jedna z najlepších volieb.

Trénujem pod dohľadom Šimona Forraia a je skvelý. Vrelo odporúčam túto skvelú partiu ľudí, ktorá je dennodenne usmiata a pripravená na vás. Ukazuje vám limity vášho tela a snaží sa ich posúvať ďalej a ďalej tak, aby ste sa vo vašom živote cítili komfortne.

Je to úžasná voľba, preto aby ste pre svoje telo niečo urobili. Aby ste boli zdravší a psychicky si oddýchli. Hlavne treba prestať hovoriť o tom, ako sa to nedá. Treba sa jednoducho zaprieť, nájsť si čas a prísť sem. A ukázať, že sa dá zdravšie žiť

- ladislav bačenko

Získajte konzultáciu ZDARMA

Konzultácia je najlepší spôsob, ako začať chudnúť, riešiť diastázu, zmenu životného štýlu, prípadne ďalšie problémy. Rezerváciou konzultácie sa k ničomu nezaväzujete. Kliknite na tlačítko nižšie a rezervujte si konzultáciu s Radom Cabúkom.

Šimon Forrai -osobný fitness tréner

Ako sa zo mňa stal osobný tréner

Od malička som miloval pohyb, neposedel som na mieste, liezol po stromoch, skákal kde sa dalo a preskakoval kríky a ploty. Môj prvý kontakt s cvičením boli tréningy Karate, kde som začal chodiť ako 10 ročný. Karate som sa venoval 6 rokov počas ktorých som dosiahol aj mnoho ocenení. Tréningy karate a cvičenie s vlastným telom ma bavili natoľko, že som cvičil aj doma, mimo tréningov.

Mojím veľkým vzorom bol učiteľ telesnej výchovy Rastislav Bukovič (to meno nikdy nezabudnem), ktorý bol tiež Kulturista a gymnasta. Nastúpil na školu keď som mal 12 rokov. Odvtedy som s ním začal chodiť do posilňovne počas hodín telesnej výchovy. Síce bol na škole iba rok, za ten čas ma naučil všetky potrebné základy cvičenia s váhami a na strojoch. Zatiaľ čo ostatní spolužiaci hrali futbal, ja som dvíhal činky a pracoval na sebe, na svojej postave.

Čím som bol starší, tým viac som v sebe pociťoval trénerské poslanie. Prvýkrát sa prejavilo na tréningoch karate, keď som opravoval začiatočníkov a vysvetľoval im ako správne cvičiť niektoré techniky. Neskôr sa naplno prejavilo na tréningoch Street workoutu v skupine Seberevolta, keď som mal 17 rokov. V tom období som začínal so Street workoutom.

Najprv som cvičil iba sám s pár kamarátmi, neskôr som však narazil na video projket Seberevolta Workout, v ktorom išlo o šírenie Street Wokroutu v celkom Česku a Slovensku, a tým aj šírenie správnych hodnôt a boj proti cigaretám a alkoholu. Podstatou projektu bolo, aby sa v každom meste založila skupina Seberevolta, v ktorej by mladí ľudia spoločne trénovali a zmysluplne trávili svoj voľný čas. Takáto skupina vznikla samozrejme aj v Košiciach.

Pridal som sa do nej, a po krátkom čase som ju začal viesť ako tréner aj spolu s ďalšími dvoma trénermi. To bola moja prvá reálna skúsenosť ako tréner, aj keď bez certifikátu, skúsenosti a vlastne aj bez honoráru :D. Všetci sme tam boli kamaráti a super partia. Bol som rád, že som mohol predávať moje skúsenosti a motivovať ľudí v našej skupine, nie len k cvičeniu, ale aj k lepšiemu životu bez cigariet a alkoholu.

Som vďačný za túto trénerskú skúsenosť, lebo ma utvrdila v mojom trénerskom poslaní, ktoré som v sebe cítil už dlhšiu dobu. Vďaka tomu som sa rozhodol po strednej škole nastúpiť na štúdium na Fakulte športu v Prešove. A tak som začal moju cestu stať sa ozajstným trénerom.

Neskôr som sa Street workoutu začal venovať aj súťažne a venujem sa tomu aj v súčasnej dobe. A za ten čas som dosiahol nasledujúce úspechy:

1. miesto na Majstrovstvách Európy vo workoute dvojíc – 2014
2. miesto Banana challenge v Rimavskej Sobote – 2015
3. miesto vo freestyle o pohár mesta Rožňava – 2015
4. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo freestyle – 2016

Ocenenie "Best trick" na Born to trick Challenge -2016
1. miesto na Street workout festivale v Prahe – 2017
2. miesto na Workout Competition v Žiline vo weighted – 2017
3. miesto vo Workout Run na Born to trick Challenge – 2019
4. miesto na workoutovej silovo vytrvalostnej súťazi King of The North – 2019

V živote mám však aj chvíľky na ktoré spomínam nerád a to sú úrazy, ktoré sa mi stali pri skákaní parkouru. Najvážnejšími boli úrazy kolena, pri ktorých bol nutný aj operačný zákrok.

Prvý úraz sa mi stal v 13tich rokoch v septembri 2007, kedy som si natrhol šľachu v ľavom kolene, ktorá bola skoro celá pretrhnutá. Museli ju akútne operovať. Po operácii mi doktori vraveli, že už nebudem môcť aktívne športovať. Ja som to nevzdal a po niekoľkých mesiacoch som už novu skákal parkour, chodil na karate a cvičil v posilke.

Ďalší úraz sa mi stal v máji 2014, kedy som si natrhol predný skrížený väz v ľavom kolene, a tak som v septembri 2014 podstúpil už druhú operáciu kolena. Posledný tretí úraz sa mi stal v auguste 2018 počas pobytu v USA, keď som robil vystúpenie pre firmu v ktorej som pracoval cez Work and travel program. Vtedy som si znovu natrhol predný skrížený väz, no tentoraz v pravom kolene. Po návrate na Slovensko v januári 2019 som podstúpil svoju tretiu operáciu kolena.

Aj keď sú to nepríjemné udalosti, dokázal som v nich nájsť to dobré. Vďaka týmto skúsenostiam na vlastnej koži, teraz dokážem pomáhať ľudom s podobnými problémami kolena. Najmä s posilnením svalov, väzov a šliach kolien pred operáciou a aj so samotnými rehabilitáciami po operácii, keďže som si tým sám niekoľkokrát prešiel.

Problém:

Máte bolesti kolena a chcete sa ich zbaviť? Ste po operácii kolena a neviete, čo máte robiť, aby ste sa mohli plnohodnotne pohybovať? Neviete, či sa vám dá pomôcť?

Riešenie:

Áno, väčšine ľudí s kolena sa dá pomôcť. Riešenie je jednoduché. Vyžiadajte si pomoc odborníka. Šimon Forrai má aj vlastné skúsenosti s bolesťou kolena a rehabilitáciou po operácií.

osobný fitness tréner Šimon Forrai - Realfit Prešov

šimon forrai

Je úspešným absolventom Fakulty športu v Prešove v odbore učiteľstvo telesnej výchovy. Už od malička mal vzťah k pohybu a cvičeniu, ku ktorému viedol aj svoje okolie.

Svojim klientom veľmi ochotne pomáha s redukciou hmotnosti a udržiavaním sa v dobrej kondícii. V minulosti sa venoval akrobacii, pri ktorej utrpel niekoľko zranení kolena, ktoré museli byť riešené operačne.

Aj vďaka tomu, že operácie a následnú rehabilitáciu kolien zažil na vlastnej koži a svoje kolená dostal do stavu, že zvládajú aj vyššiu záťaž, môže v súčasnosti pomáhať aj svojim klientom s rehabilitáciou a následným posilnením kolena po operácii.

Absolvované odborné vzdelávanie trénera

Prešovská Univerzita – Fakulta športu – Učiteľstvo telesnej výchovy – magister
(Špecializácia – Fitness, Gymnastika, Atletika)

Trénerská škola Petra Stacha – Funkčný tréner

World Calisthenics Organisation – Tréner Street Workoutu a Kalisteniky level II

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

konzultácia
>