Bob Trenčan - tréner cvičenia na zdravý chrbát

Špecializácia trénera:

 • Zdravý chrbát
  Správne posilnenie chrbta a zmena pohybových stereotypov vám pomôžu mať chrbát bez bolesti.
 • Nácvik bránicového dýchania
  Základný predpoklad ak chcete mať svoje brucho pod kontrolou, je správne dýchať.
 • Uvoľňovacie cvičenia
  Uvoľnením svalstva predchádzate mnohým bolestiam a zvyšujete pohybový rozsah tela.
 • Silový tréning
  Posilnenie tela prináša mnohé benefity. Svalstvo posilnené silovým tréningom lepšie plní svoju funkciu.
 • Kalistenika
  Komplexný rozvoj tela založený na posilovaní vlastným telom.

Povedali o Bobovi

Rozhodnutie začať cvičiť sa rodilo ťažko, ale netreba sa báť. Čím skôr začnete, tým skôr sa zbavíte problémov, tak ako ja, či už je to bolesť alebo kilá navyše. Samozrejme moja vďaka patrí aj trénerovi Bobovi, pod dohľadom ktorého cvičím. Hlavne za jeho profesionalitu a ľudský prístup. Pred cvičením som vyskúšal, rôzne rehabilitácie, ale bez úspechu, bolesť sa stále vracala, resp. zlepšenia boli minimálne.

- michal kober

Môj tréner Bob Trenčan bol veľmi ústretový. Všetko mi vysvetlil. Som s ním veľmi spokojná. Veľmi sa mi páči aj atmosféra, ktorá tu je. Taká priateľská. Každý je tu ochotný pomôcť a poradiť. Osobne mám vynikajúceho trénera. Toto cvičenie je cielené. Spevňujú sa konkrétne partie tela. Človek sa vyvaruje bolestiam chrbta. Už nemám bolesti aké som mala.  Veľmi som spokojná s výsledkom. A pokračujem ďalej. Neverila by som tomu, keby som si to sama nevyskúšala. Ten pocit po cvičení stojí za to.

- oľga ružbarská

Získajte konzultáciu ZDARMA

Konzultácia je najlepší spôsob, ako začať chudnúť, riešiť diastázu, zmenu životného štýlu, prípadne ďalšie problémy. Rezerváciou konzultácie sa k ničomu nezaväzujete. Kliknite na tlačítko nižšie a rezervujte si konzultáciu s Radom Cabúkom.

Bob Trenčan autor cvičenia Zdravý chrbát

Ako sa zo mňa stal osobný tréner

Cvičeniu s klientmi sa venujem už niekoľko rokov.

Začínal som ako tréner tanca a pohybu pre tanečné skupiny niekedy v 16. rokoch tu v Prešove.
Keď som mal 19, začal som sa venovať cvičeniu s vlastnou váhou, tzv. kalistenike a street workoutu. Tomu sa venujem dodnes. Neskôr od roku 2016 som začal prehĺbovať viac aj svoje schopnosti v oblasti flexibility, cez jógu a rôzne ďalšie strečingové metódy. Aj týmito technikami pomáham svojim klientom zlepšiť ich zdravotný stav v oblasti stuhnutých a stiahnutých svalov.

Venujem sa najmä ľuďom, ktorých trápia bolesti chrbta, bolesti kĺbov alebo rôzne degeneratívne ochorenia ako je skolióza chrbtice (týmto ochorením som v minulosti trpel aj ja osobne, no dostal som sa z toho a dnes nepociťujem žiadne následky alebo obmedzenia), hyperkifóza hrudnej chrbtice, no pomáham aj klientom, ktorí sú po operácii kĺbov, majú vysunutú platničku, stuhnutý krk a iné.

Venujem sa aj druhej kategórii ľudí, ktorí chcú prevažne cvičiť a posilňovať s vlastným telom cez už spomínaný street workout či strečing, jógové cvičenie alebo stojky a primal movement.

Dôležitým aspektom je u mňa psychická pohoda na tréningu, správna motivácia klienta a technika zvolených cvikov. Dôležitou zložkou je pre mňa schopnosť porozumieť fyzickým alebo psychickým problémom klientov, pretože aj mentálne nastavenie má vplyv na výsledok. Pomáham ľuďom lepšie sa zorientovať v oblasti stravovania, regenerácie a pochopiť nevyhnutné princípy, ktoré vedú k zmene k lepšiemu.

Problém:

Máte bolesti chrbta, ktoré sa už nedajú vydržať, alebo chronické bolesti, ktoré vás už unavujú? Chodíte po lekároch a výsledok žiadny, alebo len dočasný? Nehcete už takto trpieť, ale neviete, či sa vám dá pomôcť?

Riešenie:

Áno, väčšine ľudí s bolesťami chrbta sa dá pomôcť. Riešenie je jednoduché. Vyžiadajte si pomoc odborníka. Bob Trenčan má niekoľkoročné skúsenosti s odstraňovaním bolesti chrbta. Okrem iného vás naučí ako sa správne pohybovať v rôznych životných situáciách.

Bob Trenčan - tréner cvičenia na zdravý chrbát

bob trenčan

Bohumil Trenčan je člen tímu tvorcov projektu Realfit. Už niekoľko rokov pomáha svojim klientom dosahovať ciele pri budovaní ideálnej postavy a zdravého životného štýlu. Je tvorcom kurzu Zdravý chrbát a Správne dýchanie a tiež píše na tieto témy články. V roku 2018 získal ocenenie TOP individuálny tréner nováčik v súťaži Fit Leader. Neustále pracuje na nových projektoch ohľadne cvičenia a stravy. Taktiež je spoluautorom kuchárskej knihy. Pravidelne súťaží v športe street workout, kde sa mu darí umiestňovať na popredných priečkach.

Ako sa zmenil život Martina Draveckého

Inšpiratívny príbeh zmeny života. Pozrite si video.

Absolvované odborné vzdelávanie trénera

Získaný titul Mgr. z Fakulty športu v študijnom odbore - Šport a zdravie

Bakalárska práca : Zmeny telesnej kompozície vo vzťahu k využitiu tukového metabolizmu dospelej populácie

IQ Pohyb Praha, Core - stabilizační systém a principy posilování břicha, držení těla - úroveň 1

Martin Snášel - PROBLEMATIKA A ROZBOR HÝŽĎOVÝCH SVALŮ A KYČLÍ V TRÉNINKU, FUNKČNÍ STABILIZACE LOPATEK

World calisthenics organization - street sports lvl 1,2. Aslan Steel

Certifikát - Tréner detskej atletiky IAA

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

konzultácia
>