Osobná fitness trénerka Erika Kočanska

Špecializácia trénerky:

 • Chudnutie
  Zdravé chudnutie trvalo udržateľným spôsobom. Bez diét a hladovania.
 • Formovanie postavy
  Pre tých, ktorým záleží na tom ako vyzerajú. Zníženie tuku a vypracovanie svalstva prirodzeným spôsobom, ako aj využitie potenciálu svojho tela.
 • Kondičný tréning
  Zlepšenie pohybových schopností a kardiovaskulárneho systému.
 • Silový tréning
  Posilnenie tela prináša mnohé benefity. Svalstvo posilnené silovým tréningom lepšie plní svoju funkciu.

Moja cesta k práci osobnej trénerky

Športu sa venujem v podstate od malička. Už v detstve som bola veľmi pohybovo aktívna. Keď sa ostatné dievčatá hrali doma s bábikami, ja som behala s chlapcami okolo bytovky a hrala futbal.

Keďže ma všetko zaujímalo a pri ničom som nezvykla dlho vydržať, tak aj v detstve som vystriedala rôzne druhy športov, ako napríklad gymnastiku, futbal, bojové umenia, hádzanú, basketbal, hokej, no asi všetko, čo poznáte. Nakoniec som v piatom ročníku na základnej škole išla do športovej triedy so zameraním na atletiku. Tej som sa venovala 7 rokov až do strednej školy.

Na strednej škole som s atletikou skončila a keďže mi pohyb prirodzene chýbal, tak okrem behu, nebola iná možnosť ako cvičenie vo fitness centre.

Základy cvičenia som poznala ešte z atletiky, keďže sme asi od 13tich začali robiť aj kondičné cvičenia v posilňovni, kde nás tréner naučil aj technike základných cvikov. Lenže môj problém bol ten, ako som už vyššie spomínala, že pri ničom dlho nevydržím. A tak aj to moje cvičenie bolo také nepravidelné. Tiež som skúšala aj rôzne diéty a spôsoby stravovania, čo ma priviedlo k tomu, aby som sa v tejto oblasti viac sama vzdelávala.

Začala som čítať články o výžive, pohybe a cvičení, začala som k tomu postupovať viac systematicky. V škole som dokonca radila spolužiačkam o strave, čo majú jesť a čomu sa majú naopak vyhýbať. Vtedy mi jedna z nich povedala, že by som sa tým mala živiť, že by som sa mala stať profi trénerkou. V tom čase som nad tým začala prvýkrát uvažovať.

Po strednej škole som šla hneď pracovať a ani som nerozmýšľala nad tým, že by som išla na vysokú školu. Po dvoch rokoch som zistila, že vlastne nič okrem športu ma veľmi nebaví a tak som si dala prihlášku na fakultu športu PU v Prešove, kde študujem doteraz.

Počas školy som krátko trénovala atletiku, kde som získala prvé trénerské skúsenosti. Potom sa mi naskytla možnosť trénovať v Realfite. Bola som za tú možnosť vďačná, no bola som aj rada, že môžem byť súčasťou tohto kolektívnu, ako aj súčasťou mladej prosperujúcej spoločnosti.

Je to to, čo som vždy chcela v živote robiť. Nie je to totiž len o mne, ale hlavne o tom, že tým môžem pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú a motivovať ich, že všetko sa dá, keď sa chce, a že nič v živote nie je nemožné, keď si pripravený na tom dosť tvrdo pracovať.

Sama som ešte pred pár rokmi snívala o niektorých veciach, ktoré mi na začiatku prišli neuveriteľné a teraz, o pár rokov neskôr, je to už bežná realita. Teraz viem, že všetko sa dá, keď sa chce, len sa treba snažiť a nikdy neprestať.

Takže nech sa už nadchnete pre čokoľvek, choďte si za svojimi snami, napríklad aj takými ako je vysnívaná postava, super kondička, pohyb bez akýchkoľvek obmedzení či vysekané brucho. My v Realfite vám s tým veľmi radi pomôžeme a urobíme všetko pre to, aby ste to dosiahli.

Ako začať chudnúť - konzultácia ZDARMA

teraz je správny čas!

Čo hovoria o Erike klienti

Ingrid Kato klientka Realfit Prešov

V prvom rade som sa bála vôbec začať cvičiť. Hoci som bola nabudená energiou, že niečo pre seba chcem a potrebujem urobiť, mala som obavy.

Dostala som sa do rúk realfitu, a teda mojej trénerky Eriky a lepšie sa ani nemohlo udiať. Na tréningy chodí maximálne pripravená, vysvetlí teóriu, ukáže v praxi, pomôže a kontroluje.

Vie človeka podporiť, aby zo seba dokázal dať stále viac a posúval svoje hranice. Dodáva energiu. Vie pochváliť aj skritizovať, ak niečo nerobíte správne, usmerniť a pritvrdiť.

Na tréningy sa teším, vypnem hlavu a naštartujem telo. Je to psychohygiena s výbornou trénerkou, pri ktorej chudnem, lepšie sa stravujem a čo je najlepšie - cítim sa fajn. Ďakujem.

ingrid kato


Dlho som sa odhodlávala začať s cvičením a som veľmi spokojná, že som si vybrala REALFIT. Na tréningy s Erikou sa teším a aj keď sa mi občas nechce, dokáže ma namotivovať, stále vymýšľa niečo nové a je s ňou zábava.

Pre mňa je dôležité, že sme si sadli aj ľudsky a pri cvičení je vždy pohodová atmosféra. Zaujíma sa ako sa cítim a čo by som chcela zlepšiť, a tomu prispôsobuje tréningy. Je to profesionálka a má môj rešpekt ??.

silvia jackaninová


Absolvované odborné vzdelávanie trénerky

Získaný titul Bc. z Fakulty športu PU v študijnom odbore – Šport a zdravie

Bakalárska práca: Špecifiká športovej výživy podľa športového zamerania

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

konzultácia
>