9 marca, 2022

Áno, je to naozaj tak, ako píšem, a to všetko bez klinických zákrokov. Vladimír Dorko sa po príchode do tréningového centra nemusí tešiť iba vyrysovanej postave a menšiemu číslu na váhe, ale aj mladistvému vzhľadu, ktorý dostal ako bonus počas cesty za zdravým životom.

Nový level života vďaka trénerovi

Vlado si počas aktívneho cvičenia v pohodlí domova uvedomil, že pre dosiahnutie pomyselného „nového levelu“ svojho pôsobenia mu nebude stačiť iba to, čo si sám načítal alebo napozeral, ale bude potrebovať odborný pohľad trénera a jeho rady pre dosiahnutie trvalo udržateľných výsledkov.

„Chcel som sa posunúť niekde inde, aby som cviky vykonával správne.“ 

Ako mi sám v rozhovore opísal, do tréningového centra zavítal po dlhšom skúmaní ponúk jednotlivých posilňovní v meste, pričom ho najviac zaujal Realfit.

„Naštudoval som si celý profil Realfitu, ich zameranie, výsledky ľudí. Najviac ma zaujali recenzie a ohlasy od klientov,“ zhrnul Vlado pri otázke, čo ho nakoniec presvedčilo pre finálny výber.

Zapísaný. Odkonzultovaný. Ide sa na to!

Môže sa zdať, že vybavovanie „nového levelu“ vášho života musí trvať dlho, ale nie je to tak. Aj Vlado to pochopil, keď sa niekoľkými klikmi na internete dopracoval až ku plánovaniu zmien v jeho živote.

„Reagoval som na vstupný formulár na internete. Rado Cabúk sa mi ozval hneď na druhý deň a dohodli sme si konzultáciu.“ 

Na prvej konzultácii, ktorá mu bola poskytnutá tak, ako všetkým zadarmo, si spoločne rozobrali všetky plány a ciele, ktoré chceli v priebehu roka dosiahnuť.

„Rado mi navrhol vyhovujúci program, ktorý korešpondoval s mojou prácou a vyťaženosťou. Približne o dva dni na to sa mi ozval môj osobný tréner Johnny, a dohodli sme si prvý tréning. A bol som proste tu.“

Vlado si spomína, že ho na vstupnej konzultácii prekvapilo niekoľko vecí.

„Váhu som viac-menej vedel, takže to číslo nebolo prekvapivé. Tie druhé údaje, ako napríklad vnútorný, vonkajší tuk, metabolický vek, o tom všetkom som nemal žiadnu predstavu. Bolo to zaujímavé pozorovať.“

Po dlhom čase na tréningu vo fitku

Začiatky sú a budú stále ťažké, dôležité je neprestávať. Vlado sa mi počas rozhovoru zveril, že tak ako väčšina, tak aj on mal určité predsudky voči fitness centrám.

Mal som trošku predsudky, že sa bude na mňa každý pozerať, ale postupne som zistil, že každý je tu za určitým cieľom a nikto nikoho nerieši, že každý robí to, čo má a chce.“

Uvedomil si teda, že je tu hlavne pre seba a nie pre druhých. Práve preto začal na sebe poriadne pracovať. Jeho prvý tréning s Johnnym bol náročný, ale uznal, že po určitom čase si zvykol na daný systém cvičenia a celkového fungovania.

„Bola to úplne iná záťaž ako to, čo som robil sám doma. Bolo to v inej intenzite, a bolo to zaujímavé. Tréning som mal rozdelený na kardio a silovú časť.“

S úsmevom na tvári si spomenul, že zo začiatku nevládal zísť po schodoch, ale postupne sa to posúvalo, zvykol si, a nakoniec s tým nemal žiadny problém.

Jeho zdravie bolo hlavným cieľom

Vždy je prospešné si určiť nejaký cieľ, ktorý budeme nasledovať počas cesty za tým, čo chceme dosiahnuť. Vlado mal v tom jasno:

Mal som veľké očakávania. Chcel som hlavne schudnúť, vyrysovať telo. Chcel som sa proste dobre cítiť, a to aj po fyzickej aj po zdravotnej stránke.“

S kilami navyše a nepravidelným domácim tréningom sa pasoval s vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Po jeho ročnej premene sa môže hrdo pýšiť, že tieto problémy už v jeho novom živote neexistujú.

„Mal som zvýšený krvný tlak, ktorý sa časom upravil. Lekár mi vylúčil lieky na vysoký krvný tlak, povedal mi, že to už nie je potrebné. Takisto som mal vysoké hodnoty cholesterolu, ktoré sú v tomto čase úplne v norme.“

Okrem mladého vzhľadu a ukážkovým hodnotám tlaku a cholesterolu, si cvičením získal lepšiu kondíciu, viac svalovej hmoty, pričom znížil aj celkový podiel telesného tuku.

Každý deň je len a len lepší

„Mám nastavený životný štýl. Neviem si predstaviť, že by som nešiel cvičiť. Necvičil som iba v čase, keď som dostal COVID-19, ale postupne do toho vchádzam. Beriem to ako súčasť života.“

Ako vidíte, Vlado je naozaj človek, ktorý chce dosiahnuť všetky svoje ciele, a to dokonca aj vtedy, keď mu do toho nečakane vojde choroba. Ako sa hovorí, je to naozajstný „makáč“. Veľmi mu v tom pomáha okolie, ktoré ho motivuje a posúva vpred. Pýtate sa, ako teda všetci reagovali? Vlado mi to ozrejmil nasledovne:

Zmena prišla za veľmi krátky čas. Mal som nastavenú stravu, presné kalórie, systém tréningu, a proste to išlo veľmi rýchlo. Reakcie ľudí, priateľov, známych boli pozitívne. Niektorí, ktorí ma dlho nevideli ma ani nespoznali.“

Jeho príbeh sa ale nekončí, Vlado má ešte veľké ambície.

„Chcel by som ešte viac vyrysovať telo, možno trochu znížiť váhu, nabrať to svalstvo ešte. Mám vysoké ciele, ktoré dúfam, že dosiahnem.“

Motivácia od Vlada

„Netreba mať žiaden strach. Treba prísť a poradiť sa, pretože si myslím, že tu sú tréneri, ľudia na dosť vysokej úrovni. Ku každému majú individuálny prístup, netreba mať preto predsudky, strach. Vedia vás tak namotivovať, že ten cieľ dosiahnete veľmi rýchlo, tak ako ja, a je naozaj udržateľný.

Pozrite si Vladove vyjadrenia

O autorovi Kristián Dlugoš

Spevák, skladateľ, tanečník a študent mediálnych štúdií. Mladý dedinčan, ktorý za krátke obdobie precestoval svet a zmenil sa na nepoznanie. Svoje poznatky a skúsenosti prezentuje na sociálnych sieťach, pričom detaily jednotlivých zážitkov zašifroval do jeho knihy s názvom Kroniky Armády času. Aktuálne sa venuje písaniu príbehov o skúsenostiach s chudnutím, a moderuje podcasty Realfitzone a Posledný táborák. Prečítajte si jeho príbeh s priberaním a chudnutím.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

Cesta k vašej premene začína konzultáciou s odborníkom. Nechajte si poradiť a rozhodnite sa správne.

>