Počas života sa človek stretne s mnohými ľuďmi, ktorí sa snažia zlepšiť jeho všeobecné bytie, ale aj napriek veľkej snahe sa im to nemusí podariť. Niekedy je problém vo zvolenej technike či pocitoch na tréningu, no a inokedy v ľuďoch ako takých. Svoje o tom vie povedať aj naša klientka Zuzka Gonšenicová, ktorej sa s Realfitom podarilo prejsť z konfekčnej veľkosti 40 na 36.

Nie je tréner ako tréner

Zuzka bola vždy aktívna. Trávila svoj voľný čas vo fitku, kde cvičila pod dohľadom trénerov. Dokonca chodila aj na skupinové tréningy, a v procese zmenila, a následne dodržiavala nový spôsob stravovania. Napriek týmto atribútom zatúžila po zmene.

Možno sa pýtate, prečo mladá baba, ktorá aktívne športuje túži po zmene? Dostala sa do určitého bodu, keď to už nešlo ďalej. Už ju nemotivovalo to, že mala trénera. Začal teda stagnovať. V spoločnom rozhovore mi ozrejmila moment, v ktorom sa rozhodla pre zmenu:

„Rozmýšľala som nad tým, čo bude ďalej. Kam sa môžem posunúť, keď teraz stojím na tom istom. Nechcela som už ďalej chudnúť, lebo som cvičila a stravovala sa dobre. Chcela som proste zmenu.“ 

S príchodom do Realfitu začala nadobúdať pocit, že sa má stále kam posúvať, a to nie len po vizuálnej stránke ako takej.

Nemala problém začať, ale...

Naša klientka zvykla chodiť do posilňovne, kde sa nachádzajú aj priestory Realfitu. Vnímala systém, ktorý je tam nastavený, a preto sa rozhodla, že to taktiež vyskúša. Jej zámer bola zmena, chcela vyjsť zo zaužívaného stereotypu, spoznávať nových ľudí a zažiť niečo iné.

Prvej konzultácie sa vôbec nebála. Bola však plná očakávaní, ale ako sama povedala:

„Nemala som prehnané nároky na seba, že teraz idem schudnúť 10 kíl, to vôbec. Prioritou bolo, že uvidíme, čo sa stane, čo to vlastne spravíme, či to cielené s trénerom má nejaký zmysel.“

S trénermi mala skúsenosti, takže aj vďaka tomu bol začiatok trochu skeptický. „Nemala som strach začať, problém bolo pokračovať ďalej, proste neprestať.“

Viac ako cvičenie

„Nepáčilo sa mi to pískanie,“ takto si Zuzka zaspomínala na prvé tréningy s Realfitom. V rámci rozhovoru mi však ozrejmila, že zvuku na značenie dĺžky tréningov sa obávala hlavne preto, že si myslela, že to kondične nezvládne, keďže predtým sa venovala hlavne silovým cvičeniam.

„Teraz to mám štyrikrát do týždňa, a už sa na to úplne teším.“ Postupom času sa jej začala páčiť celková atmosféra cvičenia.

„Mám pocit, že som súčasťou jednej veľkej rodiny, že som tam vítaná. Nechcem znieť klišé, ale toto je fakt, naozaj tam patrím.“

Zuzka chodí do centra už tretí rok, a už sa vidí na fotkách, ktoré sú vo fitku na stenách ako motivácia. V minulosti mala pocit, že ju nemá čo posúvať ďalej. Dnes hovorí o tom, že jej stačí to, ako príde cvičiť a stretne tam všetkých ostatných.

„Klienti majú rovnaký cieľ, máme spoločný zámer. Veľmi ma to baví, keď všetci idú za niečím podobným. Aj preto sa Realfit odlišuje od ostatných fitiek, lebo je tu taká rodinná atmosféra.“

V rozhovore sa mi priznala, že sa jej veľakrát nechcelo cvičiť. Hovorila o tom, že Janko bol jej tretí tréner – tréner, ktorého nikdy nezažila.

„Hecoval ma, podporoval, motivoval ma ísť ďalej, a aj to, ako vôbec fungovať, ísť do práce, prísť na tréning.“ S úsmevom hovorila, že sa veľmi veľa rozprávali, čo jej pomohlo v nastavení správneho myslenia.

Zuzana Gonšenicová na tréningu v Realfite

Zmena je naozaj možná

„85 kíl vieš skryť v oblečení, ale teraz, keď mám 65, tak ich hrdo nosím. Mám zdravé sebavedomie,“ vysvetlila Zuzka na otázku, ako sa jej zmenil život.

„Zrazu, keď som si dala plavky, tak brucho bolo menšie, stehná boli menšie. Fakt som sa začala cítiť dobre, nehanbila som sa.“

Zo začiatku to brala tak, že keď má 85kg, s dieťaťom po pôrode, že to je proste tak – zmierila sa s tým. Ani neskôr si zmenu neuvedomovala, až kým si nespravila fotky, ktoré porovnala s ďalšími z archívu.

Teraz sa môže pýšiť novým telom a realfit rodinou, s ktorou trávi svoj voľný čas. Dokonca s ňou chodí aj jej drobec, ktorému sa zapáčilo cvičiť spolu s ňou.

Odkaz na záver

„Každý má šancu, bez ohľadu na svoj vek, zmeniť svoj život. Toto tu je komunita, kde pomáha každý každému. Je jedno, či je niekto chudý, či tučný – je tu s nami, je súčasť rodiny. Vyskúšajte to, treba sa odhodlať. Ten vzťah k cvičeniu sa dostaví. Keď sa ľudia vyhovárajú, že nemajú kde dať deti, verte, že v Realfite sú vítané.“

Pozrite, čo hovorí a ako cvičí Zuzka

O autorovi Kristián Dlugoš

Spevák, skladateľ, tanečník a študent mediálnych štúdií. Mladý dedinčan, ktorý za krátke obdobie precestoval svet a zmenil sa na nepoznanie. Svoje poznatky a skúsenosti prezentuje na sociálnych sieťach, pričom detaily jednotlivých zážitkov zašifroval do jeho knihy s názvom Kroniky Armády času. Aktuálne sa venuje písaniu príbehov o skúsenostiach s chudnutím, a moderuje podcasty Realfitzone a Posledný táborák. Prečítajte si jeho príbeh s priberaním a chudnutím.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

Cesta k vašej premene začína konzultáciou s odborníkom. Nechajte si poradiť a rozhodnite sa správne.

>