Fyzioterapeut Tomáš Grivalský - Realfit Prešov

Špecializácia fyzioterapeuta:

 • Kolenný kĺb
  Diagnostika a terapia pri ťažkostiach s kolenným kĺbom alebo po operácii v oblasti kolena. Individuálne a vhodne vybrata pohybová liečba.
 • Tejpovanie
  Aplikácia kineziologickej pásky pri ťažkostiach s pohybovým aparátom. Využíva sa aj pri lymfedeme, zastabilizovaní kĺbu a na zníženie bolesti.
 • Fyziotréning
  Pomocou zdravotných cvičení sa zbavíte bolestí celého tela a tým zlepšíte  kvalitu vášho života.
 • Klasická masáž
  Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových – toxických látok z organizmu.
 • Mäkké techniky
  Jedná sa o špeciálnu liečebnú techniku na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách.
 • Bankovanie
  Táto metóda je známa aj pod názvami banková masáž alebo vákuová terapia. Je to alternatívna liečiteľská metóda.

Povedali o Tomášovi

Nikdy v živote som takúto starostlivosť a rýchly pokrok nezažila. Som veľmi rada, že som si vybrala práve Tomáša, nakoľko mi pomohol a naučil ma naozaj veľa (dýchanie, spomaliť, nadobudnúť svalovú silu namiesto švihu, správne návyky, správna chôdza/držanie tela, správny postoj pri drepe/mŕtvom ťahu/swingu atď). Každému jednému potencionálnemu pacientovi, ktorý má problém a rozhoduje sa pre fyzioterapeuta rozhodne odporúčam Tomáša, ja za ním dokonca dochádzam 40 km a dochádzala by som aj 100. Jedno veľké ĎAKUJEM.

- Bibiána Lukáčová

Do Realfitu som prišiel na základe informácií z internetu a vôbec neľutujem. Už prvé stretnutie s p.Tomášom Grivalským na diagnostike môjho stavu, mi napovedalo, že som tu na správnom mieste. V mladosti som veľa športoval a viem to posúdiť. Pri cvičení sa ukázal ako profesionál. Vedel mi presne nastaviť cviky a jeho ľudský prístup a dobrá nálada mi dovolili sa plne sústrediť na vykonanie každého cviku. Z cvičenia odchádzam maximálne spokojný. Odporúčam ho aj vám, ktorí potrebujete fyzioterapeuta - neoľutujete.

- miloslav marek

Celková kvalita poskytnutej starostlivosti bola vynikajúca. Odborné znalosti fyzioterapeuta Tomáša a jeho schopnosť prispôsobiť terapeutický plán mojim individuálnym potrebám boli neoceniteľné. Táto skúsenosť mi poskytla nielen fyzické zlepšenie, ale aj dôkladné pochopenie procesu mojej vlastnej rekonvalescencie. Preto vrelo odporúčam služby Realfitu a Tomáša Grivalského každému, kto čelí podobným výzvam a hľadá vysoko kvalifikovanú fyzioterapeutickú starostlivosť.

- marek pizner

Získajte konzultáciu ZDARMA

Konzultácia je najlepší spôsob, ako začať chudnúť, riešiť diastázu, zmenu životného štýlu, prípadne ďalšie problémy. Rezerváciou konzultácie sa k ničomu nezaväzujete. Kliknite na tlačítko nižšie a rezervujte si konzultáciu s Radom Cabúkom.

Tomáš Grivalský - fyzioterapeut Realfit Prešov

Ako som sa stal fyzioterapeutom?


Od mala som bol vychovávaný v športovom duchu. So starším bratom sme hrávali všetky druhy športov (vrátane hrania na nervy)😉. Na základnej škole sa mi najviac zapáčil bedmintom, ktorému som sa venoval aj aktívne, až pokiaľ neprišli problémy s kolenom.

Dlhoročné trápenie na procedúrach v nemocniciach a rehabilitačných centrách, dokonca ani farmakologická liečba, môj stav nezlepšili. 


Vodnopólové roky

Dlhodobá prestávka od športu trvala až po plavecký výcvik, na ktorom ma oslovili tréneri vodného póla. Síce presviedčanie mamky, kvôli obavám, trvalo hodnú chvíľu, ale od prvého tréningu všetky bolesti a problémy vymizli.

Hral som v kategórii mladších žiakov, cez extraligu počas strednej školy, až po reprezentačný výber U17 na prvých Európskych hrách v Azerbajdžane.

Po skončení športového gymnázia som mal blízko k športu, ale nanešťastie, aj k bolestiam. Preto som vedel, že moje kroky budú smerovať na vysokú školu, ktorá tieto problémy vie riešiť a privádzať ľudí k pohybu, nie ich obmedzovať.


Štúdium fyzioterapie

Aj napriek prijatiu na Fakultu športu PU, som sa rozhodol pre Fakultu zdravotníckych odborov – katedru fyzioterapie PU.
K štúdiu som pristupoval zodpovedne a bolo mojou jednoznačnou prioritou. Svoju aktívnu hráčsku kariéru som síce na tento čas ukončil, ale doteraz sa stále venujem mladým žiakom ako tréner.

Po úspešnom ukončení magisterského štúdia som pripravený pomôcť s problémami spojených s vrcholovým športovaním až po hľadanie riešení pri živote s nízkou fyzickou aktivitou z pracovných, či časových dôvodov.

Moje poslanie

Prežil som si rolu pacienta, športovca, trénera aj neaktívneho študenta. Mojím zámerom je pomôcť vám v čo najväčšej miere dosiahnúť váš vytúžený cieľ - život bez bolesti. Teším sa na vás.


Neváhajte a
dohodnite si konzultáciu.

Príbeh Bibiány Lukáčovej

Po opakovanej bolesti a seknutí v spodnej časti chrbtice som sa rozhodla vyhľadať fyzioterapeuta, nakoľko som bola vo veľmi akútnom stave. Pri našom prvom stretnutí som bola absolútne neschopná robiť bežné veci ako obuť sa, zaviazať si šnúrky či zdvihnúť sa z postele.

Nakoľko som bola (11 rokov hádzanej + operácia kolena) a som aktívny športovec (momentálne 4x tréning kickboxu, 2x silový tréning, 1x aeróbna činnosť za týždeň), takého ťažkosti (a hlavne tendencia opakovania sa týchto ťažkostí) znamenali pre mňa minimálne 2 týždne bez pohybu a následné pomalé zotavovanie sa.

Terapeut hneď pri prvom/vstupnom stretnutí (pripomínam, že som bola v akútnom stave seknutia v spodnej časti chrbtice) detekoval, kde by mohla byť problematika. Začali sme bankovaním a masážou, nakoľko akýkoľvek pohyb pre mňa znamenal neznesiteľnú bolesť.

Následne prišlo uľavenie od bolesti (bez použitia akýchkoľvek liekov) a po konzultácii sme sa začali venovať fyzioterapeutickým cvikom na mobilitu bedier, keďže to bol problém, ktorý mi fyzioterapeut detekoval.

Bibiana Lukáčová - absolventka fyzioterapie

Aj napriek tomu, že som aktívny športovec a rozumiem aj cvičeniu som bola veľmi prekvapená odbornou znalosťou a kapacitou Tomáša. Veľmi podrobne mi vysvetlil problematiku mobility bedier a dôvod seknutia, pričom sa individuálne venoval a vyjadroval k mojim tréningom (keďže bedrá používam ako v kickboxe, tak aj pri silových tréningoch).

Čo bolo zaujímavé, Tomáš mi zistil aj svalovú slabosť ostatných lokalít na tele, na ktoré mi pripravil tréningový plán, ktorý so mnou cvičil a opravoval ma, no rovnako mi dal "domáce úlohy", ktoré som cvičila doma. Každý tréning som sa naučila o svojom tele niečo nové a na každý tréning prišiel maximálne pripravený a odhodlaný mi pomôcť a zodpovedať všetky moje otázky.

Nikdy v živote som takúto starostlivosť a rýchly pokrok nezažila. Som veľmi rada, že som si vybrala práve Tomáša, nakoľko mi pomohol a naučil ma naozaj veľa (dýchanie, spomaliť, nadobudnúť svalovú silu namiesto švihu, správne návyky, správna chôdza/držanie tela, správny postoj pri drepe/mŕtvom ťahu/swingu atď).

Každému jednému potencionálnemu pacientovi, ktorý má problém a rozhoduje sa pre fyzioterapeuta rozhodne odporúčam Tomáša, ja za ním dokonca dochádzam 40 km a dochádzala by som aj 100. Jedno veľké ĎAKUJEM.

Absolvované odborné vzdelávanie fyzioterapeuta

 • vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - magisterské
  titul Magister v odbore Fyzioterapia dosiahnutý na Prešovskej univerzite v Prešove, Fakulta zdravotníckych odborov.
 • odborná prax počas štúdia na rôznych oddeleniach Fakultnej nemocnice J.A. Reimana v Prešove, centrách sociálnych služieb a v súkromných fyzioterapeutických ambulanciách
 • kurz bankovania a moxovania
 • absolvovanie praktického semináru „Functional Movement Principles\" – Terapia pohybom: fenomén hlbokého stabilizačného systému
 • tréner II. stupňa pre Vodné polo
 • Rehalab Academy - certifikát o ukončení kurzu Diagnostika a terapia kolenného kĺbu

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

konzultácia
>