Rehabilitácii - fyzioterapii sa venujem už dlhý čas. Začal som študovať telo a jeho schopnosti ešte pred samotným štúdiom fyzioterapie. Mimo štúdia na fakulte sa vo voľnom čase vzdelávam a priamo aplikujem vedomosti, ktoré som si osvojil, do praxe. Vždy vyhľadávam ďalšie možnosti zlepšenia liečebného procesu, nové techniky a inovácie. Tak ako mnohí iní terapeuti nie len propagujem svoje postupy, ale ich aj sám na sebe a svojich blízkych praktizujem.

ernst lang

Fyzioterapeut / masér

Fyzioterapeut Ernst Lang - Realfit Prešov

Špecializácia fyzioterapeuta:

 • Diastáza
  Diagnostika a úprava diastázy správnym cvičením.
 • SM systém
  Špeciálne cvičenie, ktoré pomáha správne aktivovať svalové reťazce a preťahovať chrbticu.
 • Fyziotréning
  Pomocou zdravotných cvičení sa zbavíte bolestí celého tela a tým zlepšíte  kvalitu vášho života.
 • Klasická masáž
  Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových – toxických látok z organizmu.
 • Mäkké techniky
  Jedná sa o špeciálnu liečebnú techniku na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách.
 • Bankovanie
  Táto metóda je známa aj pod názvami banková masáž alebo vákuová terapia. Je to alternatívna liečiteľská metóda.

Povedali o Ernstovi

Po 9 mesiacoch cvičenia pociťujem 90% zlepšenie v mojom predtým „zamrznutom" ramene, s ktorým som ani nedokázal urobiť kľuk a teraz v pohode odkľukujem.Po fyzio-tréningoch s Ernstom sa cítim oveľa lepšie, duchom som znova 20tnik a telom som sa možno vrátil do reality :-).  Som rád, že som práve u Ernsta. Vie flexibilne zareagovať na aktuálne potreby a obmeniť tréning tak, aby mi to pomohlo. Mne sadol a veľmi mi jeho prístup vyhovuje. Som tu už 9 mesiacov a idem ďalej.

- jozef grejták

 Musím povedať, že po mesiaci cvičenia sa môj stav zlepšil. Aj keď nejaké obmedzenia sále pretrvávajú a asi aj pretrvávať budú Lepšie sa mi chodí, noha je silnejšia, pevnejšia a nabrala na svalovej hmote. S Ernstovým odborným vedením som veľmi spokojný, dokáže ma v cvikoch usmerniť, poradiť a namotivovať. Skrátka všetko je tip top. Je to jednoduché, len treba chcieť. A ja to chcenie mám a som rád, že som v Realfite.

- jozef

Získajte konzultáciu ZDARMA

Konzultácia je najlepší spôsob, ako začať chudnúť, riešiť diastázu, zmenu životného štýlu, prípadne ďalšie problémy. Rezerváciou konzultácie sa k ničomu nezaväzujete. Kliknite na tlačítko nižšie a rezervujte si konzultáciu s Radom Cabúkom.

Fyzioterapeut Ernst Lang

Ako sa zo mňa stal fyzioterapeut

Ako malý chlapec som nemal extra vzťah k pohybu. Aj keď som averziu nemal, jednoducho som sa k športovaniu nedostal. Preto som bol vždy silnejší a mal som o pár kíl naviac.

Jedného dňa, keď sme ešte bývali v Mníchove v Nemecku, som sa dostal u kamaráta na trampolínu. Od toho dňa sa zmenilo smerovanie môjho života. To skákanie ma tak chytilo, že som s tým nedokázal prestať.

Čoskoro som sa v Mníchove prihlásil do gymnastického zväzu a začal som pravidelne trénovať. Netrvalo dlho a tri tréningy do týždňa mi už nestačili. Navyše som si aj chodieval s kamarátmi vonku zacvičiť.

Robil som pokroky a zaľúbil som sa do samotného pohybu. Bol som príliš naštartovaný, nabudený a spútaný láskou k pohybu, až ma to veľmi vyľakalo. Bolo to na nezabrzdenie.

Dostal som sa do miestneho nemeckého výkonnostného klubu a za krátky čas u gymnastov som na svojej prvej súťaži v Mníchove vyhral krásne 3. miesto. Hoci sme nemali dobrých trénerov, ktorí by nás viedli k úspechu, moje vlastné angažovanie, vytrvalosť a láska k športu mi postačili.

Plánoval som svoju športovú kariéru nemeckého atléta... Všetko bolo ako v rozprávke.
Krásny začiatok príbehu však? No netrvalo dlho a prišli prvé závažné prekážky. V živote to často nepríde tak, ako si to človek sám naplánuje.

Ťažko som sa zranil na bedrách a musel som podstúpiť operácie. Roky som nebol schopný plného zaťaženia. Lekári mi povedali, že pravdepodobne budem krívať do konca života a navyše nebudem môcť športovať. Skrátka nikdy už nebudem taký, aký som bol predtým.

Nechcel som uveriť tomu, že potenciál našich regeneračných schopností je taký malý. Ešte jedno šťastie, že som taký tvrdohlavý. Nemohol som to len tak nechať.

Naštudoval som si odbornú literatúru a všetky možné zdroje potrebné pre rehabilitáciu. Začal som sa zaujímať o všetko, čo súvisí s uzdravením a rehabilitáciou. Zaoberal som sa výživou, anatómiou a fyzioterapiou človeka. Bol som trpezlivý a aplikoval som všetko, čo som sa naučil zo samoštúdia. Ako sa ukázalo, vyplatilo sa to.

K dnešnému dňu nekrívam, nemávam bolesti a pokiaľ chcem, poskáčem si aj saltá. Kto by to očakával? Lekári určite nie.

Preto sa nesústreďme na problémy, ale na ich riešenie. Nehľadajme výhovorky, ale hľadajme cesty. Cesty k nebolestivému, naplnenému a šťastnému životu.

Po 20 rokoch žitia v Nemecku, sme sa s rodinou presťahovali na Slovensko, kde siahajú moje korene, a rozhodol som sa, že moju lásku k pohybu a predovšetkých k fyzioterapii zúžitkujem tak, že nastúpim na vysokú školu.

Momentálne som v magisterskom stupni na Prešovskej univerzite, fakulte zdravotníckych odborov - katedra fyzioterapie a napredujem ďalej.

Bolesti by nemali byť súčasťou nášho života!

Som tu pre Vás a Vašu individuálnu cestu k uzdraveniu! Prekonajme spolu prekážky života!

Neváhajte a
dohodnite si konzultáciu.

Teším sa na Vás.

Problém:

Máte bolesti chrbta, ktoré sa už nedajú vydržať, alebo chronické bolesti, ktoré vás už unavujú? Chodíte po lekároch a výsledok žiadny, alebo len dočasný? Nechcete už takto trpieť, ale neviete, či sa vám dá pomôcť? Ste po úraze alebo operácii nohy, ruky, chrtice? Máte problém s pohyblivosťou kĺbov? Väčšinu dňa sedíte a máte celkom stuhnuté svaly?

Riešenie:

Áno, väčšine ľudí s bolesťami chrbta a pri poúrazových stavoch sa dá pomôcť. Riešenie je jednoduché. Vyžiadajte si pomoc odborníka. Rezervujte si konzultáciu zdarma.

Cvičenie a masáž s fyzioterapeutom

Pozrite si video.

Absolvované odborné vzdelávanie fyzioterapeuta

Ukončené bakalárske štúdium na katedre fyzioterapia Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity.

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA!

konzultácia
>