Volám sa Dominik Fatľa, mám 21 rokov. Pracujem ako operátor pri CNC stroji. V realfite som začal cvičiť v januári 2019. Počas 2 mesiacov som schudol 5kg tuku a vyrysoval som svaly.

Mal si nejaké predošlé skúsenosti s cvičením?

V minulosti som cvičil v posilňovni, avšak nie pod dohľadom trénera.

Som rád, že som sa rozhodol pre osobného trénera. Teraz je to na dosť profesionálnejšej úrovni. Ján Tomčák na mňa dohliada, ukazuje mi všetky cviky. Je to super. Dbá na to, aby som tie cviky robil správne.

Mal si trochu tuku navyše, ako si k nemu prišiel?

Prišiel som k tomu tak, že som sa málo hýbal a jedol som všetko.

Čo znamená, že si sa málo hýbal?

To znamená, že skoro vôbec. Počas práce sa celkom nachodím, ale to je málo. Jedával som toho dosť. Hlavne nepravidelne, čiže raz som sa poriadne najedol a potom som dlhšie hladoval.

Ako vyzerala tvoja strava?

Vôbec som neraňajkoval. Občas som si dal iba jeden chlieb, potom som hladoval. Neskôr som si dal niečo na obed, poprípade čokoládu. Po práci som jedával nezdravé jedlá.

A ako sa teraz zmenila tvoja strava?

Zmena nastala v tom, že som obmedzil sladkosti. Biele pečivo som prestal jesť a pijem viac vody. Zároveň som do jedálnička zaradil oveľa viac zeleniny ako predtým.

Mal si čas na cvičenie? Stíhal si chodiť cvičiť?

Popri práci sa to vždy dalo stíhať, teda snažil som sa.

Niekedy to nevychádzalo. Ale robil som všetko preto, aby som prišiel. Zacvičil si, lebo ma to baví.

Čo hovoríš na zloženie tréningu?

Myslím, že je to dosť vyvážené a som spokojný. Zo začiatku ma nebavili cviky s vlastnou váhou. No podľa mňa je to taký základ. Človek by mal najprv zvládnuť cviky s vlastnou váhou. Až potom prejsť na činky.

Prečo ťa nebavili cviky s vlastnou váhou?

Nebavili ma, pretože boli dosť náročné. Napríklad zhyby. V minulosti som spravil jeden, no teraz zvládnem oveľa viac. A to isté platí aj pri kľukoch na bradlách. Teší ma, že ich teraz zvládam aj so závažím. Rozvíjam silu celého svojho tela.

Ako si sa cítil vtedy a ako sa cítiš teraz?

Predtým som sa cítil tak rozkysnuto. Nebol som spokojný vo svojom tele, resp. necítil som sa dobre. Ale teraz je to už lepšie. Teším sa, že sa cítim o dosť lepšie.

Ďakujeme za rozhovor a želáme ešte veľa úspechov v cvičení. 

O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu. Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete schudnúť?

Začnite s konzultáciou ZDARMA!

>