Diastáza - konzultácia ZDARMA 

teraz je správny čas!

Diastáza Prešov

Základné uvedomenie alebo prečo sa diastáza nedá vycvičiť:

Naše telo je celok. Jednotlivé časti nášho tela sa navzájom ovplyvňujú. Priamo alebo nepriamo. Preto je nesprávne pozerať sa na nejaký zdravotný problém ako izolovanú časť. Na úspešné riešenie tohto problému je vždy dôležité vidieť všetky súvislosti.

Pri diastáze je najdôležitejšie aktivovať hlboké brušné svaly m. tranverzus. Ten sa skladá z veľkej časti z fascii. Aj preto môžme povedať, že ide aj o poruchu fasciálneho systému. Fascie strácajú svoju elasticitu vekom, nečinnosťou a zlou životosprávou. Takže pri riešení diastázy treba zohľadniť aj tieto faktory.

Okrem toho tieto svaly sú vytrvalostné. Vykonávajú aktivity, ktoré nie sú náročne na silu (ako sme často zvyknutí pri svaloch aj brucha), ale na ich dlhodobú aktivitu. Ich úlohou je držať náš stred tela pokope, vytvárať priestor, pohyb a pozíciu trupu. Táto úloha nie je náročná na silu ale koordináciu.

Zároveň na správnej funkcii stredu tela sa podieľa aj fungovanie bránice, chrbtice, pánvy (HSS - hlboký stabilizačný systém) a chodidlá. Okrem toho sa svaly stredu tela zapájajú pri každej našej činnosti a sú nimi teda ovplyvňované. Preto nie je jedno čo a ako robíte celý deň. To všetko je potrebné pre úspešné riešenie diastázy zohľadniť.

Ak budete ignorovať tieto fakty a budete sa snažiť diastázu vycvičiť (pomocou zázračných cvikov a podobne) môžu nastať zhoršenie stavu.

- diastáza sa zväčší

- brucho sa zafixuje v nesprávnej polohe

- pri príliš silných povrchových svaloch brucha a slabých bedrových svalov dochádza k nestabilite v bedrovej chrbtici, to destabilizuje stred tela a vytvára tlak na brušnú stenu

Diastáza je komplexný problém a vyžaduje si komplexné riešenie.

Problém

Máte veľké brucho a vyzeráte ako v 5. mesiaci. Pritom ste už 5 mesiacov po pôrode. Snažíte sa chudnúť a cvičiť cviky na brucho, ale zlepšenie neprichádza. 

Riešenie

Diastáza je komplexný problém a vyžaduje si odborné riešenie. Je potrebné najprv zistiť terajší stav a na základe toho navrhnúť riešenie. Náš tréner Rado Cabúk vám vie pomôcť. Prihláste sa k nemu na konzultáciu zdarma.

Rezervujte si konzultáciu ZDARMA

>