Prečo ste prišli cvičiť?

Mojou primárnou motiváciou prečo som prišla cvičiť bolo to, že mám taký typ povolania. Pracujem prevažne duševne za počítačom, intelektuálne. Mala som potrebu trošičku vyvážiť aj tou fyzickou aktivitou, tú svoju duševnú prácu. Nemala som nijaký konkrétny zdravotný problém. 

Cvičili ste už aj v minulosti? 

Vždy som bola dosť aktívny typ človeka a venovala som sa rôznym športom. Veľmi rada robím turistiku alebo bežkovanie v zime. Zároveň ma baví aj bicyklovanie. Vždy to bolo tak, že tých letných aktivít bolo viac než zimných. A v zime som pociťovala potrebu dostať sa znova do tej kondície, ktorú potrebujem.

Zároveň som chcela schudnúť 3 kilogramy, aby som sa cítila zdravotne lepšie.

A vlastne som si uvedomila, že ak má človek 80 kg a chce schudnúť 3 kg, ide to rýchlejšie ako keď má 59 kg a chce chudnúť 2-3 kg. Takže toto boli hlavné momenty pre ktoré som sa rozhodla cvičiť. 

Ako ste nás našli? 

Našla som si túto informáciu na internete. Vyskúšala som to. A keďže som bola spokojná, tak som zostala pri tom cvičení. 

Ako dlho cvičíte? Vidíte nejaký progres? 

Ak to dobre počítam, tak toto je môj 8 mesiac cvičenia. Čo sa týka toho, či vidím nejaký progres, tak určite k istému progresu došlo. Pociťujem to na niekoľkých úrovniach. Jednak na úrovni mojej fyzickej kondície.

Tie prvé tréning vyzerali tak, že jednoduchšie typy cvičení končili tak, že som bola veľmi unavená. Dnes mám pocit, že som viac vo forme, že ma ten tréning nerozhodí. Už som nejakú formu nadobudla.

Trošičku sa mi podľa mňa podarilo pracovať s vlastným telom. Rozvinúť svalové partie. A posilniť si nejaký zmysel pre rovnováhu, pre nájdenie ťažiska. Potom sa to prejavilo v konkrétnych ukazovateľoch.

Ako ste spokojná s progresom

Súčasťou týchto tréningov je aj to, že po každej sade cvičení sa človek môže odmerať. Zistiť si, či urobil nejaký progres. Myslím si, že tie výsledky sa mi podarilo dosiahnuť v uspokojivom rozmere. 

Čo vás baví na tých tréningoch? 

Na tých tréningoch mi vyhovuje ten spôsob ako sú rozvrhnuté. Vždy je jedna časť, ktorá sa nazýva funkčný tréning. V podstate na budovanie kondičných schopností. A tá druhá časť tréningu, je zase venovaná posilňovaniu ostatných častí tela. Z môjho hľadiska je to také vyvážené.

Tie tréningy majú aj tú výhodu, že ich naplánovanie je veľmi časovo flexibilné.

Ak mám čas a pracovné povinnosti mi to dovoľujú, môžem prísť cvičiť aj skoro ráno. Aj počas obedňajšej pauzy alebo vo večerných hodinách. Nikdy sa na tých tréningoch nenudím. Napriek tomu, že isté typy cvikov sa zvyknú opakovať. No zároveň mám pocit, že na každom tréningu sa robí aj nový cvik.

Robím aj veci, ktoré ma bavia a robila som ich keď som chodila na základnú školu. Čiže si pripomínam svoje detstvo.

Cvičenie na kruhoch

Ako hodnotíte trénera? 

Vyhovuje mi aj prístup trénera. Základná charakteristika tréningov je, že sú veľmi pohodové. Zároveň tá pohodovosť neznamená, že mi ten tréner niečo odpustí. Sama na sebe som si to uvedomila.  Aj keď nemám problém so sebadisciplínou, ale keby som cvičila sama, tak v jednom momente si poviem, že už nevládzem a nepokračujem. Keď je tam tréner, je tam ten silný motivačný faktor vďaka ktorému sa človek ešte trochu viac prekoná. A má väčší výkon. Takže to je pozitívne.

Samozrejme tréner je vynikajúci v tom, že vnáša tú pohodovú atmosféru a kreatívnosť cvičenia. Ale aj dohliada na to, aby som jednotlivé cviky robila správne.

Aby som nerobila nejaký cvik tak, aby som si poškodzovala niektoré časti tela alebo nerozvíjala to, k čomu má konkrétne cvičenie viesť. 

Ako prebiehalo prvé stretnutie?  Čo pre vás znamená realfit? 

Prišla som na prvé konzultačné stretnutie vrámci ktorého sme si povedali nejaké základné body a základnú filozofiu realfitu. V podstate môžem povedať, že začala som chodiť na tie cvičenia. Videla som, že mi tá filozofia vyhovuje. Do života mi priniesla istú systematickosť v cvičení. Dostala som aj nejaké rady, čo sa týka spôsobu stravovania.

Pozitívnym momentom je aj to, že priestor kde sa cvičí, je veľmi blízko môjho pracoviska. Čiže nemám časové problémy, aby som si odbehla na ten tréning.

Ako hodnotíte realfit?

Oceňujem promo realfitu, ktorý sa snaží neustále prinášať informácie na stránkach a cez mailový kontakt. Snažia sa združovať tú komunitu cvičiacich cez rôzne akcie a spoločenské podujatia. Má to rozmer tímovosti. Čo človeku pomáha v tom, aby vytrval v tom cvičení.

A na záver, čo by ste odporučili ľudom, ktorí sa rozhodujú začať s cvičením?

Je to individuálne rozhodnutie každého. Myslím si, že je dobré kompenzovať to množstvo času, ktoré dnes väčšina ľudí trávi sedením za pc alebo pri mobilných telefónoch. Proste kompenzovať ten čas, kde je človek pasívny. Každý by si mal nájsť ten typ cvičenia, ktorý vyhovuje jemu.

Cvičenie v realfite s individuálnym trénerom prináša benefit, že je také všestranne. Rozvíja rôzne druhy fyzických schopností.

A predpokladám, že aj ľudia, ktorí majú zdravotný problém, si môžu vďaka tomu cvičeniu zlepšiť svoj fyzický stav. Je to spôsob ako pestovať kalokagatiu. Rozvíjať telesnú, no aj tú fyzickú stránku. Mne to fyzické cvičenie pomohlo zregenerovať aj duševné sily. Vrátiť sa do práce taká osviežená.

Odporúčala by som to každému. Starostlivosť o svoje telo je dnes veľmi dôležitá.
O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu.
Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

zdarma!

Ebook: 10 rád ako schudnúť

Kliknite na tlačítko a získajte dôležité informácie pre vaše chudnutie!

>