3. septembra, 2021

Prečítajte si príbeh dvoch žien, ktoré sa z rôznych príčin rozhodli schudnúť. Jednej to trvalo 5 mesiacov a druhej rok. 

Dôležité však je, že obidve dokázali prekonať vlastné zlé návyky a zmeniť ich tak, aby začali žiť nový život.

Ako schudla 20 kg Lea Kleinová

Lein príbeh začal dlhým mailom od jej mamky, ktorá v ňom prosila Radoslava Cabúka, aby pomohol jej dcére s nadváhou. 

Pozor na správne chudnutie

Leu v tej dobe dosť trápili nadbytočné kilogramy. V ich rodine už jedno chudnutie ich syna zažili. 

Robil to sám a neodborným prístupom schudol tak, že si privodil rôzne zdravotné problémy. Rodičia sa preto rozhodli, že Lei radšej zaplatia trénera, aby už bolo všetko v poriadku.

Vstupná diagnostika

Lea absolvovala vstupnú diagnostiku, na ktorej sme sa dohodli, že prestane jesť sladkosti, minimalizuje pečivo, začne jesť ovocie a večer vylúči sacharidy. 

Nebolo vhodné 17 ročné dievča veľmi obmedzovať vzhľadom na jej vek a školské povinnosti. Potom sa začal náš boj. 

Po mesiaci spokojnosť

Lea chodila trikrát do týždňa cvičiť pod dohľadom Radoslava Cabúka a na začiatku sa snažila aspoň raz do týždňa chodiť so svojou mamkou na skupinové cvičenie. 

Po prvom mesiaci Lea schudla 4,5kg a obaja  boli s výsledkom spokojní. Asi v polovičke októbra začala byť Lea pravidelne chorľavá (bolo obdobie angíny) a v škole sa vystupňovali povinnosti. 

Každý druhý týždeň musela kvôli chorobe vynechať tréningy a školské povinnosti jej nedovoľovali chodievať cvičiť so svojou mamou. Aj napriek týmto nepriaznivým okolnostiam dodržiavala dohodnuté stravovanie a prišla na každý tréning, ak jej to škola a zdravie dovolili.

Ako schudla 20 kg

Koncom roka sa zdravie polepšilo a Lea chudla každý mesiac približne 4kg. 

Jej tréning pozostával z posilňovania, cvičenia na TRX a Lebert Systéme, funkčných tréningov a 45 minútového kardia na páse a stepery.

Toto dievča je dôkazom toho, že ak sa chce všetko sa dá. Musela na tréning dochádzať 20km z iného mesta, bola často chorá a mala množstvo povinností v škole, no aj napriek tomu dokázala schudnúť 20 kg.

Podpora v rodine

Podpora v rodine je základ, preto vieme, že na jej výsledku majú veľký podiel aj jej rodičia.

Lea ešte svoju cestu neskončila. Má ambície dotiahnuť svoju premenu do dokonalosti, aby vyzerala podľa svojich predstáv.

Prajeme jej veľa šťastia a aj Realfit jej bude naďalej pomáhať v dosahovaní jej cieľov.

Rezervujte si
konzultáciu ZDARMA!

Ak potrebujete tiež schudnúť zdravo a dlhodobo, rezervujte si konzultáciu zdarma s Radom Cabúkom autorom knižného bestseleru Tajomstvo trvalo štíhlej postavy.

Nadváha a depresia sú minulosť - Adriana Kolesárová

Adrianin príbeh v boji s nadváhou začal pred 6 rokmi. Dôvodom priberania na hmotnosti bolo užívanie antidepresív a nepravidelná strava. Ručička na váhe stúpala zo začiatku z prvých 2-3kg na 10kg, a zastavilo sa to až na 25kg nadváhy. Dovtedy nemala s hmotnosťou žiadny problém.

schudla 20 kg a depresia je preč

Ako si sa dopracovala k nadváhe?

„Priberanie spustilo nočné vyjedanie chladničky, pretože moju celodennú stravu tvorili iba 3-4 šálky kávy. Až večer som zavŕšila celodenné hladovanie prejedaním sa, ku ktorému patrili samozrejme aj sladkosti. Keď som si uvedomila, že je potrebné robiť niečo s hmotnosťou a svojou postavou, začala som skúšať diéty. Mačingovú, Dukanovú, lieky podporujúce chudnutie a rôzne čaje. Všetko fungovalo, ale iba pokiaľ som to dodržiavala. Hneď ako som s tým prestala, pribrala som dvojnásobne.“

Ktorý spôsob stravovania bol pre Teba najnevhodnejší?

„Dukanova diéta mi všetko zničila a úplne sa podpísala pod moje zdravie. Žiť celý život na bielkovinách nie je možné. Je pravdou, že všetko mi niečo dalo, ale aj vzalo. Bohužiaľ mi to vzalo hlavne zdravie."

Kedy a prečo si začala cvičiť s Realfitom?

„K radikálnej zmene som sa odhodlala asi pred rokom, a mojím trénerom sa stal Janko Kopaničák. Začalo to úplne spontánne. Šla som okolo a vedela som, že chcem cvičiť a hlavne s trénerom. Stalo sa. Hlavným dôvodom prečo som začala cvičiť bol môj psychický kolaps. Samozrejme, že som nebola nadšená svojou nadváhou, ktorá nebola 2-3kg ale 25kg, ale hlavne som si chcela nájsť intenzívnu záujmovú činnosť, ktorá by pomohla môjmu psychickému stavu."

S akými problémami si sa musela vysporiadať počas cvičenia?

"Najväčší problém bol s kondíciou, tá mi veľmi chýbala. Na bežiacom páse som zvládla maximálne 6 minút. Dvíhanie činiek, bolo nič oproti získaniu kondície. Trochu som sa s ňou potrápila, ale ten výsledok a to ako sa cítim, stál za to. Zlepšilo sa mi držanie tela, ktoré bolo viac než zlé ako aj samotné spevnenie."

Mala si nejaké ťažkosti pri zvládnutí odporúčaného jedálnička?

"Naučila som sa jesť zeleninu, s ktorou som nebola veľká kamarátka. Jedine, čoho som sa nevedela vzdať boli sladkosti. Bohužiaľ, ani počas cvičenia som sa ich nevzdala, čo asi spomalilo moje chudnutie. No pravdou je, že som ich aspoň obmedzila."

Čo oceňuješ najviac na spolupráci s Realfitom?

"Bola som príjemne prekvapená Jankovou dobrou náladou, úžasným prístupom a porozumením. Osobne nie som typ človeka, ktorý by potreboval hecovať k športovému výkonu, ale osobitý prístup, aby bol tréner mojou oporou. Potrebujem počuť slová pochopenia a uznania. Janko bol presne taký tréner, akého som potrebovala."

Ako si na tom fyzicky po roku cvičenia?

"Fyzicky sa cítim veľmi dobre, pretože som sa zbavila problémov s chrbticou. Napriek veľkému úbytku nadváhy, nemám žiadnu ochabnutú pokožku. Telo je spevnené, nastal úbytok tuku a nárast svalovej hmoty."

Obávala si sa ovisnutej kože?

"Nemám s tým zlé skúsenosti, pretože som cvičila, dodržiavala som čo som mala ohľadne stravy, takže nemám žiadny problém. Práve že sa mi spevnilo všetko, pričom som si myslela , že to nie je možné. Samotným cvičením, nie je možné , aby tá koža ovísala. Je pravdou že mám urobenú korekciu, pretože som pribrala 25kg a tuk sa začal ukladať v oblasti pása. Predtým som mala urobenú sekciu a v mieste rezu ostal menší previs, následne po pribratí sa ten previs zväčšoval a taktiež došlo k natiahnutiu tejto kože. Kvôli tomu som mala urobenú korekciu, pretože elasticita kože už nebola dostatočná a po schudnutí sa nevrátila do pôvodného stavu. Takže celé telo sa po cvičení spevnilo, len táto čas ostala ovisnutá."

Aké máš plány do budúcna a čo odporučíš tým, ktorí váhajú s cvičením?

"Určite budem cvičiť ďalej. Chcela by som mať ešte lepšiu postavu, cítiť sa lepšie a hlavne šťastnejšie. A aké odporúčania na záver? Tí ktorí uvažujú nad cvičením, radím cvičiť s trénerom a žiadne diéty ani lieky vám nezaručia zdravie a príjemný pocit."

Adriane ďakujeme za prejavenú dôveru a aj ochotu zverejniť svoj príbeh. Tešíme sa, že sme jej mohli pomôcť a to nie len po fyzickej stránke, ale najmä psychickej. Nie nadarmo za hovorí, že všetko je v hlave :).


Rezervujte si
konzultáciu ZDARMA!

Ak potrebujete tiež schudnúť zdravo a dlhodobo, rezervujte si konzultáciu zdarma s Radom Cabúkom autorom knižného bestseleru Tajomstvo trvalo štíhlej postavy.

O autorovi Radoslav Cabúk

Osobný tréner a výživový poradca. Špecializuje sa na zdravé a udržateľné chudnutie a zdravý životný štýl. Pomohol už stovkám ľudí schudnúť, posilniť svoju postavu a získať kondíciu. Je autorom online kurzov Zmena je možná, Funkčné telo, Chudnutie s diastázou, a e-booku Ako schudnúť z brucha. Vydal tiež knihu Tajomstvo trvalo štíhlej postavy. O svojich skúsenostiach sa podelil s čitateľmi časopisov Forbes, Sme Žena, Fit štýl a ďalších. Vystupoval tiež v relácii Dámsky klub na STV1. Má svoju pravide lnú reláciu v SKY rádiu pod názvom SKY Fit.

Sleduj ma

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete schudnúť?

Začnite s konzultáciou ZDARMA!

>